-
Według informacji NFZ najstarszy zarejestrowany użytkownik Zintegrowanego Informatora Pacjenta (ZIP) ma 106 lat, natomiast najmłodsza osoba z założonym kontem w ZIP to kilkunastodniowy noworodek. Z ZIP najliczniej korzystają mieszkańcy Śląska (ponad 142 tys. użytkowników), Mazowsza (108 tys.) i Wielkopolski (94 tys.).
-
Lepszy kontakt z pacjentami może stać się sposobem na wyróżnienie się z pośród konkurencji oraz może być metodą na zwiększenie przychodu poprzez zyskanie nowych klientów. Wybierając system dla swojej działalności warto zwrócić uwagę czy oprócz standardowej funkcjonalności tworzenia i przechowywania dokumentacji medycznej oferuje on także dodatkowe elementy, które pomogą placówce w jej rozwoju.
-
System OptiMED24 zostanie wdrożony w zespole 10 przychodni funkcjonujących w ramach Zespołu Lecznictwo Okręgowego Jaworzno. ZLO w Jaworznie dzięki dobrze rozbudowanej sieci przychodni zapewnia fachową i kompleksową opiekę medyczną na terenie całego miasta.
Projekt, który będzie polegał na informatyzacji placówek medycznych ma na celu pełne przygotowanie przychodni na wejście w życie rozporządzenia o Elektronicznej Dokumentacji Medycznej.
-
Od 1 sierpnia 2016 roku w Polsce ma wejść w życie obowiązek korzystania wyłącznie z elektronicznej recepty. Pacjenci będą mogli tworzyć internetowe konta i częściowo realizować recepty.
-
Jak skomputeryzować placówkę medyczną? wywiad z dyrektorem Biznes Unit e-Zdrowie Comarch SA
O ile już nie może być darmowy, to ma być: tani, niezawodny, prosty w obsłudze, maksymalnie ułatwiający wykonywanie codziennych obowiązków, a przy tym spełniający wymogi prawne.
-
Służbę zdrowia czeka wiele zmian. Do końca sierpnia mają zostać dostarczone cztery e-dokumenty medyczne: e-recepta, e-zwolnienie, e-skierowanie i e-zlecenie. Pacjenci będą mieli możliwość zapisywania się na wizyty przez Internet oraz dzięki rozwojowi Platformy P1, będą mogli monitorować status na liście osób oczekujących w kolejce do lekarza lub na badanie. Poradnie będą miały możliwość przypominania o terminie wizyty drogą elektroniczną. Możliwe będzie konsultowanie diagnoz poprzez przesyłanie danych bez osobistej wizyty w gabinecie innego specjalisty, a pacjenci będą mieli wgląd w historię świadczeń, które zostały im udzielone.
-
Ustawa o informatyzacji służby zdrowia nakłada na placówki medyczne obowiązek prowadzenia dokumentacji medycznej pacjenta w formie elektronicznej. Na co zwrócić uwagę? Jak wybrać system, który pozwoli sprawnie zarządzać przychodnią?
-
Czasochłonny proces tworzenia dokumentów przewozowych dla firm spedycyjnych, a także duża ilość błędów powstających przy ich tworzeniu, to częste problemy z jakimi boryka się branża meblowa. Bardzo ważny jest aspekt sprawnej obsługi Klienta. Zamówienia muszą zostać szybko zrealizowane. Graphcom wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Klientów stworzył narzędzie, które znacznie usprawnia ten proces.
-
Zgodnie z art. 56 ust. 2 ustawy o Systemie Informacji Medycznej z dnia 28 kwietnia 2011 r. placówki służby zdrowia muszą prowadzić dokumentację medyczną w formie elektronicznej już od 1 sierpnia 2014 r. Niestety wprowadzenie zmian z tym związanych często wiąże się z dużymi kosztami, dlatego warto dobrze przemyśleć wybór systemu.
-
Długotrwała obsługa Klienta, czasochłonny proces wprowadzania zamówień, a także duża ilość błędów powstających przy ich realizacji to najczęstsze problemy z jakimi borykają się pracownicy magazynu w branży mięsnej. Graphcom wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Klientów stworzył narzędzie, które znacznie usprawnia ten proces.