-
Jak skomputeryzować placówkę medyczną? wywiad z dyrektorem Biznes Unit e-Zdrowie Comarch SA
O ile już nie może być darmowy, to ma być: tani, niezawodny, prosty w obsłudze, maksymalnie ułatwiający wykonywanie codziennych obowiązków, a przy tym spełniający wymogi prawne.
-
Służbę zdrowia czeka wiele zmian. Do końca sierpnia mają zostać dostarczone cztery e-dokumenty medyczne: e-recepta, e-zwolnienie, e-skierowanie i e-zlecenie. Pacjenci będą mieli możliwość zapisywania się na wizyty przez Internet oraz dzięki rozwojowi Platformy P1, będą mogli monitorować status na liście osób oczekujących w kolejce do lekarza lub na badanie. Poradnie będą miały możliwość przypominania o terminie wizyty drogą elektroniczną. Możliwe będzie konsultowanie diagnoz poprzez przesyłanie danych bez osobistej wizyty w gabinecie innego specjalisty, a pacjenci będą mieli wgląd w historię świadczeń, które zostały im udzielone.
-
Według najświeższych informacji jakie Graphcom otrzymał z PARP wynika, że obecnie przeliczana jest wysokość środków, jaka pozostała do rozdysponowania w ramach działania 8.2. POIG. Wysoce prawdopodobne jest, że będzie to pokaźna kwota, a dodatkowy konkurs zostanie ogłoszony już w styczniu 2014 roku. W związku z powyższym, należy liczyć się z małą ilością czasu, jaki PARP da zainteresowanym na przygotowanie wniosku. Aby zdążyć na czas, już teraz należy rozpocząć kompletowanie niezbędnych danych i dokumentów!
-
Wizyta u klienta, przedstawienie oferty, przyjęcie i realizacja zamówienia, i wreszcie analiza osiągniętych rezultatów to ciąg zdarzeń realizowanych na co dzień w tysiącach polskich przedsiębiorstw. Aplikacje mobilne Comarch ERP oferowane przez spółkę Graphcom wspierają każdy etap w ramach tego procesu. Niedawno do pakietu rozwiązań dołączyła aplikacja Comarch ERP Mobilna Flota, pozwalająca na komunikację między pracownikami pracującymi w terenie, a także umożliwiająca monitoring tras ich przejazdów.
-
Nowelizacja ustawy o VAT wprowadza największe zmiany, od momentu, w którym podatek ten zaczął obowiązywać. Jak dobrze przygotować biuro rachunkowe do pracy według nowych przepisów?
-
Nowelizacja Ustawy o VAT wprowadza szereg zmian, które wejdą w życie z dniem 1 stycznia 2014 roku. Zmiany te dotyczą przede wszystkim zasady określania momentu powstania obowiązku podatkowego, sposobu określania podstawy opodatkowania, a także ujmowania faktur korygujących i odliczania podatku naliczonego.
-
Prowadzenie biura rachunkowego wymaga dostępu do nowoczesnych narzędzi informatycznych, umożliwiających sprawną obsługę czynności księgowych i kadrowo-płacowych, gwarantujących stałą zgodność z przepisami. Nieprzemyślany wybór systemu, a w konsekwencji błędy popełnione w obsłudze klienta, mogą zaszkodzić reputacji biura i pociągnąć za sobą konsekwencje prawne. Jak tego uniknąć? Jak mądrze wybrać program do obsługi biura? Na co zwrócić szczególną uwagę?
-
Duże firmy zajmujące się produkcją i dystrybucją mebli, często borykają się z problemem kontroli nad obiegiem dokumentów. Niewywiązywanie się pracowników z terminowego opisywania dokumentów, zagubienia oryginałów czy w konsekwencji, przekroczenia terminów płatności, to tylko niektóre z przykładów problematyki procesu.
Graphcom stworzył narzędzie, które znacznie usprawnia ten proces. Rozwiązanie pozwala na efektywną i bardziej zautomatyzowaną obsługę obiegu dokumentów. Narzędzie dzieli proces na 7 etapów:
-
To już ostatnia szansa na skorzystanie z dofinansowania. Tegoroczny konkurs odbywa się według nowych zasad, mających uprościć wnioskodawcom proces starania się o środki na sfinansowanie zakupu systemów informatycznych.
-
Zgodnie z art. 56 ust. 2 ustawy o Systemie Informacji Medycznej z dnia 28 kwietnia 2011 r. placówki służby zdrowia muszą prowadzić dokumentację medyczną w formie elektronicznej już od 1 sierpnia 2014 r. Niestety wprowadzenie zmian z tym związanych wiąże się najczęściej z dużymi kosztami dlatego warto, a w niektórych przypadkach nawet trzeba skorzystać z dotacji.