-
Szukając pracy, wysyłasz jak najwięcej aplikacji. Czy to jednak dobre rozwiązanie? Nie do końca. Odpowiadanie na ogromną liczbę ogłoszeń przy braku ich czytania skutkuje kłopotami w znalezieniu zatrudnienia.
-
Właśnie skończyłeś studia i szukasz pracy? Chcesz jak najlepiej wypaść na rozmowie kwalifikacyjnej, mimo niewielkiego doświadczenia w tym zakresie? Zapoznaj się zatem z kilkoma często używanymi wypowiedziami i unikaj ich jak ognia.
-
Wysyłasz dziesiątki CV, następnie chodzisz na rozmowy kwalifikacyjne. Jednak po pierwszym spotkaniu z pracodawcą kontakt się urywa. Jaki może być tego powód? I co zrobić, by rekruter zadzwonił z zaproszeniem na drugi etap kwalifikacji?
-
Wbrew pozorom czytanie ogłoszeń o pracę nie jest proste. Często okazuje się, że osoby poszukujące posady zgłaszają się na stanowiska, które w ogóle ich nie interesują bądź trafiają na bardzo nieuczciwych pracodawców. Warto więc pamiętać o kilku zasadach dotyczących czytania ogłoszeń o wolnych stanowiskach i nauczyć się widzieć to, co nie zawsze jest napisane.
-
Wielu młodych ludzi marzy o pracy o lekarza, ale trzeba sobie uświadomić, że nie jest to praca dla każdego. Trzeba mieć na pewno określone predyspozycje psychiczne oraz osobowościowe, aby się odnaleźć w tym zawodzie.
-
Czujesz, że masz monotonną pracę i nic ciekawego cię już w niej nie czeka? Każdego ranka wstajesz z łóżka z niechęcią, a na piątek czekasz niecierpliwie już w poniedziałek? Nie, to nie musi oznaczać, że powinieneś zmienić pracę. Być może wystarczy zmodyfikować nieco swoje nastawienie.