Kodeks Pracy w 2019 roku miały czekać ogromne zmiany. Chociaż doniesienia, które pojawiły się na początku 2018 roku wciąż mają niewielkie szanse na wejście w życie, to jednak nowelizacje są nieuniknione. Co zmieni się w Kodeksie Pracy w 2019 roku?
Rok 2018 wprowadził wiele modyfikacji, jednak w 2019 dojdzie do rewolucji również w polskim prawie pracy. Nowe projekty kodeksów oddzielnie dla pracowników i pracodawców mają zostać sporządzone na zlecenie ministerstwa pracy przez specjalną komisję.
Urlop macierzyński dla ojca jest możliwy jedynie w sytuacji, gdy matce dziecka przysługuje prawo do tego urlopu. Kiedy zatem może z niego skorzystać i jak wygląda sytuacja ochrony przed zwolnieniem?
Przywrócenie do pracy pracownicy na mocy wyroku sądowego nie zawsze będzie skutkować wypłatą na rzecz pracownicy wynagrodzenia za czas pozostawania bez pracy. Od reguły wynikającej z art. 57 2 kodeksu pracy tj. jeżeli umowę o pracę rozwiązano z pracownicą w okresie ciąży lub urlopu macierzyńskiego, wynagrodzenie przysługuje za cały czas pozostawania bez pracy są wyjątki.