-
Wyjazd z psem dla każdego właściciela jest nie lada wyzwaniem. Warto jednak się do niego dobrze przygotować aby obyło się bez zbędnego stresu i nieprzyjemności. Co więc będzie potrzebne?
-
Psy, podobnie jak ludzie, uwielbiają leżeć na miękkim posłaniu. To dlatego większość czworonogów tak chętnie spędza czas na łóżku swojego właściciela. Niestety, wpuszczając psa do sypialni, musimy liczyć się z tym, że ciężko go będzie przekonać, aby wybrał sobie inne miejsce do odpoczynku. Jeśli chcemy stworzyć pupilowi miękkie i wygodne posłanie, najlepiej kupić specjalne legowisko dla psa. Czym należy się kierować przed jego zakupem?
-
Wiele osób uważa, że pies jest kłopotliwym pasażerem. I niestety, trzeba przyznać, że to prawda. Największy problem mają właściciele dużych, kudłatych czworonogów, które zapierają się wszystkimi łapami, gdy tylko zobaczą drzwi samochodu.
-
Jest wczesne popołudnie. Cała rodzina zgromadziła się przy stole i je obiad. A właściwie usiłuje cokolwiek zjeść, gdyż wokół stołu cały czas chodzi pies i patrzy na każdego błagalnym wzrokiem, oczekując smakołyków.
-
Wakacje z psem wcale nie muszą oznaczać bezczynnego siedzenia w domu. Jeśli dobrze zaplanujemy naszą podróż z pupilem, możemy cieszyć się nadmorskim słońcem lub górskim widokiem w towarzystwie czworonożnego przyjaciela.
-
Szacuje się, że w polskich schroniskach przebywa obecnie około 100 tysięcy zwierząt, a ich liczba z każdym rokiem wzrasta. Schroniska są przepełnione i panują w nich często złe warunki. Przygarnięcie bezdomnego czworonoga wiąże się z wieloma konsekwencjami, jednak w zamian otrzymujemy bezgraniczną miłość i oddanie.
-
Otyłość u zwierząt domowych jest jednym z poważniejszych problemów weterynaryjnych. Co gorsza właściciele psów i kotów zazwyczaj bagatelizują tę kwestię i nie podejmują żadnych działań, aby zredukować wagę swojego pupila.
-
Każdy pies ma inne potrzeby, dlatego wymaga zróżnicowanego sposobu żywienia. Podczas wyboru diety dla naszego czworonoga należy uwzględnić jego wiek, rasę, ewentualne choroby lub nietolerancję pewnych składników pokarmowych oraz zapotrzebowanie na poszczególne składniki odżywcze.
-
W sklepach zoologicznych półki uginają się od ciastek, kości, cukierków i innych smakołyków przeznaczonych dla psów. Rzadko kiedy jednak właściciele sprawdzają z czego przysmaki są zrobione i jakie składniki do nich dodano