Wykańczanie wnętrz to nieodłączny element każdego generalnego remontu oraz budowy domu. Ten proces w mocno wpływa na komfort użytkowania oraz ostateczny wygląd pomieszczeń. Każdy właściciel staje przed dylematem, jak najlepiej wykończyć ściany, aby prezentowały się estetycznie, a jednocześnie były trwałe i funkcjonalne. Na szczęście rynek materiałów wykończeniowych oferuje wiele różnorodnych opcji dla każdego gustu.
Zakup lokalu na rynku wtórnym często powoduje wiele problemów związanych z jego stanem faktycznym i koniecznością przeprowadzenia remontu. Dopasowanie wnętrza do własnych potrzeb może sprawiać kłopoty ze względu na rozwiązania konstrukcyjne, jakie zastosowano w konkretnym budynku. Część z nich można jednak zmodyfikować poprzez odpowiednie prace remontowe, przeprowadzane przez firmy remontowo-budowlane.
Model inwestycyjny pod klucz nie tylko zarezerwowany jest dla wykańczania całych domów, mieszkań czy biurowców. Wiele firm budowlano-remontowych oferuje także kompleksowe remontowanie pojedynczych pomieszczeń: poddaszy, salonów czy kuchni. Nie można zapomnieć też o remontach pod klucz łazienek, co jest bardzo opłacalne dla inwestorów z wielu względów. O jakich korzyściach mowa?
Ceramiczne płytki łazienkowe należą do popularnych materiałów wykończeniowych. Z uwagi na cenne właściwości są stosowane od lat. Świetnie sobie radzą z wilgocią i są odporne na uszkodzenia. W sklepach można znaleźć modele o różnych kształtach, wielkościach, kolorach i wzorach. Nie należy zapominać o ich niezrównanych walorach dekoracyjnych. Warto, zatem poznać chętnie wybierane wersje płytek.
Zabudowa sucha, która tworzona jest z prefabrykowanych płyt kartonowo gipsowych montowanych na rusztach aluminiowych, wykorzystywana jest przy aranżowaniu zarówno nowych budynków, jak i przy remontach starszych obiektów. Często stosuje się ją w domach jednorodzinnych na przykład przy adaptacji poddaszy. Firmy remontowe z wielu względów polecają zabudowę suchą również przy modernizacjach łazienek. Dlaczego płyty K-G tak chętnie wykorzystywane są w takich pomieszczeniach i co można z nich zbudować?
Sufity podwieszane to konstrukcje tworzone w technologii suchej zabudowy. Spotkać można je zarówno w biurowcach w postaci jednopoziomowych obudów kasetonowych, jak i w domach jako modne wykończenia stropów w różnych geometrycznych formach z oświetleniem LED. Z czego tworzone są zaś sufity podwieszane, dlaczego warto na nie stawiać i gdzie znalazły one swoje zastosowanie?
Zanim przystąpi się do wykonywania hydro izolacji, konieczne jest odpowiednie przygotowanie podłoża. Musi być ono nośne, suche, zwarte, pozbawione ubytków, odkurzone i odtłuszczone. Większe nierówności podkładu cementowego trzeba zeszlifować.
Z problemem jaki powstaje w wyniku konieczniości wykonania remontu mieszkania mierzył się nie jeden z nas. Jak podejść do tego zagadnienia, jak się z nim zmierzyć postaramy się chodź trochę podpowiedzieć w tym artykule