Adaptacja poddasza to bardzo popularny sposób na powiększenie powierzchni użytkowej domu. Dodatkowo umożliwia poprawę komfortu mieszkania oraz standard energetyczny budynku. Adaptacja poddasza nie należy jednak do łatwych prac, zwłaszcza, jeżeli dotąd nie było przystosowane do stałego pobytu mieszkańców. Dlatego warto zadanie to zlecić specjalistom. Sprawdź, jakie prace najczęściej trzeba w tym celu wykonać?
Adaptacja poddasza to nic innego jak remont starego strychu lub też pierwsza aranżacja ostatniej kondygnacji nowego domu. W większości przypadków taka inwestycja dotyczy tworzenia nowej przestrzeni mieszkalnej, choć niekiedy poddasza adaptowane są pod funkcje lokali użytkowych. Niezależnie od celów inwestora, a także od warunków technicznych, takie inwestycje prowadzone są z wykorzystaniem technologii suchej zabudowy. Czym ona jest i jakie ma zalety?
Malowanie natryskowe to nic innego jak wykańczanie ścian i innych powierzchni farbami przy użyciu specjalnych agregatów natryskowych. To dzięki nim przy remontach nie trzeba walczyć z pędzlami i wałkami, a nowy kolor wnętrz można uzyskać w niebywale krótkim czasie. Dlaczego jeszcze warto zainteresować się techniką malowania natryskowego i na czym ona tak naprawdę polega?
Każda osoba, która posiada mieszkanie wie, że przychodzi taki czas, w którym trzeba wyremontować jego poszczególne pomieszczenia lub przeprowadzić jego remont kapitalny.
Wakacje to dobry moment na zaplanowanie remontu, gdyż w okresie tym część domowników może przebywać na wakacjach, a więc przeprowadzenie prac remontowych pójdzie dużo sprawniej. Dziś podpowiemy, jak zaplanować remont salonu, aby wszystkie prace przebiegły terminowo i bez niespodzianek.
Zanim przystąpi się do wykonywania hydro izolacji, konieczne jest odpowiednie przygotowanie podłoża. Musi być ono nośne, suche, zwarte, pozbawione ubytków, odkurzone i odtłuszczone. Większe nierówności podkładu cementowego trzeba zeszlifować.