Favore.plForumFinanse, prawo, ubezpieczenia

Biznes w raju podatkowym

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Biznes w raju podatkowym

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • zylek 5 paź 2012, 8:32
    Kto z was posiada firmę zarejestrowaną w raju podatkowym?
    Jakie faktyczne korzyści? Bo w samo to, że nie ma żadnych kosztów nie wierzę.
    Czy realnie faktycznie jest to opłacalne?
    Cytuj
  • Glinka 9 paź 2012, 9:10
    Mam spółkę LCC zarejestrowaną w Delaware. Czy się opłaca? Właśnie na tym polega cały sens rajów podatkowych - oczywiście, że się opłaca. Moja firma obniżyła roczne koszty o ponad 100 tysięcy złotych. Nie płacimy vatu, dochodowego, ani zus. Rejestracja tego biznesu była naprawdę strzałem w dziesiątkę.
    Cytuj
  • zylek 10 paź 2012, 8:41
    Ale czy masz pewność, że to jest w 100% legalne? Ostatnio wiele pisano na temat prowadzenia firm w Wielkiej Brytanii z Polski. Ponoć tych ludzi ścigało CBŚ. Nie chcę takich przygód - szukam legalnego sposobu.
    Cytuj
  • Glinka 12 paź 2012, 9:17
    Księgowość prowadzi mi zewnętrzna firma, a całą działalność organizuje kancelaria Polinvestor. I dlatego wiem, że wszystko jest organizowane zgodnie z prawem. Te firmy o których piszesz były zakładane przez małych oszustów, którzy później umywali ręce. Musiało do tego w końcu dojść.
    Cytuj
  • zylek 15 paź 2012, 8:35
    Powiedzmy, że prawie mnie przekonałaś - spróbuję się czegoś dowiedzieć od Polinvestora. Interesują mnie przede wszystkim koszty - to jedyny temat, którego ludzie nie poruszają na forach. Orientujesz się ile może kosztować założenie/obsługa spółki?
    Cytuj
  • Glinka 16 paź 2012, 18:37
    A tak trudno zadzwonić i zapytać? Po co ci wieści z forum? Zadzwoń to będziesz miał informacje z pierwszej ręki. To co ci ludzie napiszą na forum nie ma żadnego znaczenia - te sumy się przecież cały czas mogą zmieniać.
    Cytuj
  • zylek 17 paź 2012, 8:27
    Niby konkrety pojawiają się po konkretnych rozmowach, spotkaniu. Kancelaria twierdzi, że koszty są bardzo niskie i szybko się zwracają. Powiedzieli, że warto się przenosić przy konkretnych dochodach i ponoć nawet dla samych formalności, które tak naprawdę tam, zupełnie nie istnieją...
    Cytuj
  • Glinka 19 paź 2012, 10:07
    Powiem tak - jeśli uda ci się założyć firmę i faktycznie będziesz miał tam tam spółkę LCC to czekam na prezentację. Na razie nie ma tematu...
    Cytuj
  • zylek 22 paź 2012, 8:28
    Załatwiam formalności - raczej na pewno całość będziemy realizowali z Polinvestorem. Nie wiem dokładnie ile poczekam na założenie spółki, ale na pewno dam wam konkretnie znać. Na razie mogę powiedzieć tyle, że wygląda to całkiem pozytywnie.
    Cytuj
Finanse, prawo, ubezpieczenia - dyskusje na forum
Poprzednia: Promocje dla firm!