Favore.plForumFinanse, prawo, ubezpieczenia

Czy musze się zameldować w swoim mieszkaniu?

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Czy musze się zameldować w swoim mieszkaniu?

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • Tre30n 20 sty 2011, 18:01
    witam, szukam odp na pytanie czy jesli posiadam mieszkanie (na kredyt) to muszę się w nim zameldować?
    Cytuj
  • Filiposlaw 20 sty 2011, 20:56
    Nie musisz się meldować w swoim mieszkaniu.
    Cytuj
  • Beetlejuice85 20 sty 2011, 21:31
    Nie musisz, mógłbyś mieć teoretycznie 5 mieszkań, a i tak mógłbyś się tylko w jednym zameldować nie? A nie musisz się meldować w żadnym z nich.
    Cytuj
  • Tre30n 20 sty 2011, 23:34
    Aha czyli mogę wynająć to mieszkanie i kogoś w nim zameldować, a sam być zameldowany gdzie indziej?
    Cytuj
  • Mizantrop 21 sty 2011, 6:03
    Zgadza się. Zameldowanie nie ma nic do prawa własności nieruchomości.
    Cytuj
  • rex90 21 sty 2011, 9:44
    A ja mam takie oto pytanie: czy jak ktoś jest zameldowany to musi zostać do mieszkania wpuszczony? W sensie czy ma prawo mieszkać w tym mieszkaniu? Mój ojczym wyprowadził się ponad 5 lat temu, ale wciąż jest zameldowany) i ostatnio zapowiada, że wróci do nas, bo nie ma gdzie mieszkac, a my go musimy wpuścić, bo meldunek...
    Cytuj
  • Ciekawski 21 sty 2011, 10:07
    Moim zdaniem nie trzeba się meldować w 5 mieszkaniach - nawet nie można tego zrobić.
    W ogóle obowiązek meldunkowy zniknie w 2014 roku.

    Jeśli ktoś jest zameldowany w mieszkaniu to znaczy, że ma prawo tam przebywać.
    Cytuj
  • edwardwys 22 lut 2011, 6:49
    Filiposlaw napisał:Nie musisz się meldować w swoim mieszkaniu.
    Cytuj
  • edwardwys 22 lut 2011, 6:53
    mieszkam na stale za granica a mam mieszkanie w Polsce ,W dowodzie osobistym nie mam miejsca zameldowania .Dowod osobisty mi sie konczy i musze wyrobic nowy , bede w Polsce 3 miesiace i chcialbym to zalatwic .Jak to zalatwic
    Cytuj
Finanse, prawo, ubezpieczenia - dyskusje na forum