Favore.plForumFinanse, prawo, ubezpieczenia

Proszę pomóżcie

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Proszę pomóżcie

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • milena2387 18 lis 2011, 9:09
    Witam!!! Mam poważny problem i potrzebuje pomocy, jestem sama z 2 dzieci. Moje miesięczne dochody to 560zl kuroniówki i 520 zł rodzinnego. mój najmłodszy syn jest niepełnosprawny ma 8 miesięcy i potrzebuje rehabilitacji z tego względu nie mogę iść do pracy a nawet nie chcą go przyjąć do żłobka. Słyszałam coś na temat świadczen pielęgnacyjnych czy mi ono przysługuje??? Proszę pomóżcie bo już nie wiem co mam robić płacz
    Cytuj
  • InspektorABC 18 lis 2011, 11:46
    Proszę zobaczyć taki tekst

    Świadczenie pielęgnacyjne po zmianach w 2011 roku

    [url=http://samorzad.infor.pl/temat_dnia/artykuly/555574,swiadczenie_pielegnacyjne_po_zmianach_w_2011_roku.html]Świadczenie pielęgnacyjne[/url]
    Osoba nad którą jest sprawowana opieka musi legitymować się orzeczeniem o niepełnosprawności lub orzeczeniem o znacznym stopniu niepełnosprawności. Ponadto ta osoba powinna wymagać stałej lub długotrwałej opieki, która jest niezbędna w procesie leczenia, rehabilitacji oraz edukacji.

    Zastanawiam się tylko czy 8 miesięczne dziecko może mieć ustalone orzeczenie o niepełnosprawności. na moje oko raczej nie.
    Cytuj
  • paragraf54 18 lis 2011, 13:44
    Dzieci, które nie ukończyły 16. roku życia, zaliczane są do osób niepełnosprawnych, jeżeli mają naruszoną sprawność fizyczną lub psychiczną o przewidywanym okresie trwania powyżej 12 miesięcy, z powodu wady wrodzonej, długotrwałej choroby lub uszkodzenia organizmu, powodującą konieczność zapewnienia im całkowitej opieki lub pomocy w zaspokajaniu podstawowych potrzeb życiowych w sposób przewyższający wsparcie potrzebne osobie w danym wieku.

    Rozporządzenie Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 1 lutego 2002 r. w sprawie kryteriów oceny niepełnosprawności u osób w wieku do 16. roku życia (Dz. U. z dnia 1 marca 2002 r.) Dz.U.02.17.162 ze zmianami.

    No z tego wynika, że raczej nie można starac się o orzeczenie na 8 mies. dziecko.
    Cytuj
  • milena2387 21 lis 2011, 8:13
    Syn już ma orzeczenie o niepełnosprawności. do żłobka nie chcą go przyjąć gdyż twierdzą że nie mogą mu zapewnić wymaganej opieki ponieważ musi nosić szyne ortopedyczną oraz chodze z nim na rechabilitacje.
    Cytuj
Finanse, prawo, ubezpieczenia - dyskusje na forum