Favore.plForumFinanse, prawo, ubezpieczenia

Ubezpieczenie przy umowie zleceniu?

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Ubezpieczenie przy umowie zleceniu?

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • Jana1 23 cze 2013, 12:16     (ostatnio zmieniony przez autora 24 cze 2013, 16:40, w całości zmieniany 1 raz)
    Przeglądam ostatnio dość często anonse praca (btw - fajna, przejrzysta stronka - łatwo coś na niej znaleźć) i widać, że jest bardzo dużo takich prac na umowę zlecenie albo o dzieło. Ktoś z Was orientuje się, co w przypadku takiej umowy dzieje się z ubezpieczeniem itd? Trzeba coś dodatkowo opłacać, czy nie ma się nic?
    Cytuj
  • sekaes 24 cze 2013, 8:35
    Te umowy to tzw. umowy śmieciowe. Pracodawca dzięki takim umowom nie płaci ogromnych pieniędzy na ubezpieczenie zdrowotne pracownika.

    Cytuj
  • maciejewskaa 30 cze 2013, 0:04
    Wszystko zależy od tego czy pracujesz gdzieś na stałe (na umowę o pracę) czy też nie. Jeśli nie to wszystkie składki są opłacane.
    Cytuj
  • mrfelek 1 lip 2013, 11:11
    Miałem kiedyś nieprzyjemność pracować na takich warunkach i gorąco nie polecam. Ale z drugiej strony to zawsze zależy na jakiego pracodawce trafisz.
    Cytuj
  • Klatka 3 lip 2013, 15:25     (ostatnio zmieniony przez autora 26 sty 2015, 13:55, w całości zmieniany 3 razy)
    Pracując na umowę o dzieło lub umowę zlecenie składki zdrowotne oraz emerytalne nie są odprowadzane. W takiej sytuacji, jeśli chciałabyś móc korzystać z NFZ-u to musisz odprowadzać składki na własną rękę.

    http://www.profinfo.pl
    Cytuj
  • marta_23 16 lip 2013, 8:36
    Przy umowie zleceniu przysługuje nam ubezpieczenie emerytalne, rentowe i wypadkowe. Natomiast, jeśli chodzi o ubezpieczenie chorobowe to jest ono dobrowolne, jednakże chyba lepiej jednak je mieć. Odnośnie ubezpieczenia społecznego, to przeczytałam w artykule, że w umowie zleceniu nie przysługuje nam ono. Fakt faktem, iż taki typ umowy wiąże się z tym, że jej rozwiązanie może nastąpić z dnia na dzień... Lepiej jest się jednak starać o umowę o pracę.
    Cytuj
  • Pupapunku 18 lip 2013, 9:47
    A ja wole pracować na umowę zlecenie, więcej pieniędzy idzie w moje łapska - mniej zabiera mi rząd i beznadziejny zus. Tak jak kolega powyżej napisał, wszystko zależy od tego na jakiego pracodawce trafisz. Mnie to ciśnienie na umowę o prace bawi, szczególnie wśród młodych ludzi którzy czasu na odprowadzanie składek będą mieli że hoho. Poza tym przy umowie zlecenie również możesz poprosić o dobrowolne ubezpieczenie.
    Cytuj
Finanse, prawo, ubezpieczenia - dyskusje na forum