Favore.plForumFirma, biuro, reklama

Jak rozreklamować pizzerię?, strona 2

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Jak rozreklamować pizzerię?

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
Wróć do forum: Firma, biuro, reklama  1 2 z 2
  • aleksander_wielki 3 paź 2010, 23:33
    Proponuję wymyślić fajny konkurs dla klientów i jakieś karty rabatowe dla stałych bywalców. To zawsze działa na ludzi, pod warunkiem, że masz dobre jedzenie będą do Ciebie wracać.
    Cytuj
  • suzi222 27 paź 2010, 10:06
    W przypadku ulotek jak najbardziej zgadzam się z częścią wypowiadający osób na forum, że jest to działalność na krótką metę. Klienci do których informacja dotarła o otwarciu lokalu przyszli na pewno z czystej ciekawości, przekonania się jak wygląda lokal jak smakuje jedzenie. Kiedy lokal nie ma stałej widocznej reklamy - zachęcającej do przyjścia, wiele osób patrzy na niego i bardzo często przechodzi. Dobrym pomysłem jest wprowadzenie akcji promocyjnej, ale co po akcji, jeśli dotychczasowi klienci, bądź też nowi nie będą o niej wiedzieli? skrzywienie
    Nie wiedząc w którym miejscu usytuowany jest lokal ciężko jest doradzić odpowiedni rodzaj reklamy, jednak całkiem w przystępnej cenie i stanowiący element stałej reklamy może być stand reklamowy. Można go postawić w innym lokalu np. u zaprzyjaźnionych znajomych, na ulicy, bądź też w samym lokalu - który mógłby zawierać informacje na temat promocji. Może to być stand wraz z ulotkami, ale zaprojektowany tak by np. swą grafiką skłaniał do sięgnięcia po ulotkę. Polecić mogę taki, na który natknęłam się na allegro:
    http://allegro.pl/show_item.php?item=1291837280
    Mam nadzieję, że taki rodzaj reklamy zaowocuje. Trzymam kciuki !!!Powoodzenia!!!
    Cytuj
  • konto_usuniete_166916 27 paź 2010, 10:27
    nouv88 napisał:... Wszystko szło dobrze, miesiąc temu akcja z ulotkami zaowocowała wzrostem obrotów o ok 80%, po czym w ciągu kilku tygodni poleciala na leb na szyję. Zastanawiam się nad przyczyną,
    Wg mnie po prostu źle karmicie. Jeśli przyszło do Was kupę ludzi, zjadli i nie wrócili, to powód jest jeden. Zrób bez wiedzy personelu badanie jakościowe. Zaproponuj kilku znajomym, znajomym znajomych, żeby odwiedzili Twój lokal, zjedli do określonej kwoty, którą im zwrócisz w zamian za wypełnienie ankiety. Zainwestujesz mniej niż w ulotki a dostaniesz bezcenną wiedzę.

    A jak Ci wyjdzie, że żarcie jest do bani, to albo zmień kucharza, albo się zamknij. Restauracja, która daje smacznie zjeść za rozsądne pieniądze rozreklamuje się sama. Jak będziesz robić pizze taką jak we Włoszech (dobre ciasto, dobre i dużo dodatków i odpowiednio wypieczona) do tego podasz chleb własnego wypieku z oliwą, jak Twoje porcje będą normalnej wielkości a nie ekonomiczne, to ludzie będą walili do Ciebie codziennie.

    Pozdrawiam i powodzenia
    d.
    Cytuj
  • cplt 30 lis 2010, 22:16
    Polecam program parnerski <http://www.vipcard.com.pl>
    Karta rabatowa taka jak Vipcard buduje relację pomiedzy właścicielem restauracji lub innego lokalu a klientem, który wie, że nie tylko będzie dobrze obsłużony, ale zyska dodatkowe gratisy. Ciągły powrót klienteli, mimo wydatków związanych z prezentami czy zniżkami, i tak opłaci się każdemu właścicielowi firmy.
    Cytuj
  • loliloopy 11 gru 2010, 12:55
    Żadna reklama ani program partnerski nie pomogą jak żarcie do bani. Dobrze radzą - sprawdź jakość produkowanej pizzy i porównaj się z konkurencją na której się wzorujesz.
    Cytuj
  • UV-Druk 9 mar 2012, 11:23
    Jak to mówią JAKOŚĆ SAMA SIĘ BRONI a wtedy bardzo łatwo o darmową reklamę z ust do ust uśmiech
    Cytuj
  • donpedro5 7 maj 2012, 12:28
    Moim zdaniem źle podchodzisz do problemu. Wydaje mi się że ulotki reklamowe to nieodzowny element prowadzenia takiego biznesu jakim jest pizzeria/restauracja. Powinieneś w swoich co miesięcznych (maksymalnie dwumiesięcznych) uwzględnić taki koszt jak zamówienie kolejnej partii ulotek reklamowych. Nie chodzi o to żebyś zasypywał co tydzień klientów kolejnymi ulotkami. Niech pojawiają się one u nich ok. raz w miesiącu. To wystarczy. Jeśli dowozisz pizzę do klientów, taką ulotkę warto włożyć także do pudełka (dość często się z tym spotykam). W takim biznesie musisz regularnie dawać o sobie znać. Jeśli będziesz rozsyłał [url=http://drukon.pl/kategorie/offsetowy/ulotki/ulotki.php]ulotki[/url] raz na pół roku to efekt będzie podobny do tego jaki uzyskałeś. Najpierw wielki boom a potem kiszka. A co do kosztów to wydaje mi się że akurat taka forma reklamy jak ulotki nie jest aż tak kosztowna. 5000szt. ulotek możesz mieć już za jakieś 150-200zł. Doliczyć trzeba jeszcze ok. 100zł za rozniesienie przez kogoś tych ulotek. Wydaje mi się, że 300zł miesięcznie przeznaczone na reklamę to nie jest jeszcze tak dużo. Jak potrzebujesz tanich ulotek reklamowych to zobacz drukarnię Drukon - mają bardzo dobrą ofertę na ulotki reklamowe.
    Cytuj
  • kasialaszewicz 11 lut 2014, 10:56
    Niestety popieram wypowiedzi osób mających podejrzenia odnośnie poziomu smaku waszych potraw.... Mogły mieć oczywiście też wpływ inne czynniki jak pory roku itd. niemniej skoro wiele osób spróbowało waszych placków i niewielu powróciło - coś tu jest chyba nie tak...

    Skontrolujcie i ewentualnie poprawcie smak i jakość potraw oraz ewentualnie wprowadźcie jakiś program lojalnościowy - podobny do prenumeraty w przypadku gazet.
    Cytuj
  • Witek887 26 kwi 2022, 14:38
    Najlepiej chyba poprzez Facebooka. Jest to najlepsza opcja,
    Cytuj
Firma, biuro, reklama - dyskusje na forum