Favore.plForumFirma, biuro, reklama

Kontrola komputera pracownika

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Kontrola komputera pracownika

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
Wróć do forum: Firma, biuro, reklama 1 2 3 4 z 4  
  • Williams 22 mar 2011, 18:29
    Witam! Mam uzasadnione podejrzenie, że pracownicy mojej firmy nadużywają słuzbowych komputerów do prywatnych celów typu serfowanie po sieci, komunikatory, załatwianie prywatnych spraw. Jak próbuję wybadać sprawę to rzecz jasna się wypierają. Ale problem jest, bo wydajność wyraźnie spadła! Ręce mi opadają. Czy ktoś wie jak taki problem rozwiązać?
    Cytuj
  • Ervin 22 mar 2011, 20:24
    Słyszałem, że są programy, które kontrolują komputery pracowników. Można przez sieć podglądać czym się zajmująuśmiech
    Cytuj
  • nouv88 22 mar 2011, 20:46
    No tak, to powszechny problem. U mnie w pracy jest jeden stacjonarny komputer, nieraz widziałam, że służył wszystkim do załatwiania prywatnych spraw. Trzeba by spytać jakiegoś informatyka, ponoć są możliwości żeby niektóre strony zablokować...
    Cytuj
  • Gaik 23 mar 2011, 0:18
    W nowszych systemach (np Vista) jest coś takiego jak kontrola rodzicielska. Ci, którzy mają dzieci i komputer w domu na pewno wiedzą o co chodziuśmiech Ta funkcja umożliwia stworzenie listy programów, które można zainstalować na komputerze. Jak jakiegoś programu (np Gadu-Gadu) nie ma na liście, to pracownik nie ma mozliwości korzystania z niegouśmiech
    Cytuj
  • r11 23 mar 2011, 7:32
    Czy możesz podpowiedzieć, gdzie szukać tej opcji? Chyba, że to jest jakiś dodatek, ekstra płatny? I nie każdy komputr to ma?
    Cytuj
  • Gaik 23 mar 2011, 8:10
    Te nowe mają standardowo. To będzie w panelu sterowania, "ustawienia kontroli rodzicielskiej" windows Vista 7 to ma na pewno.
    Cytuj
  • Beetlejuice85 23 mar 2011, 8:51
    Gaik napisał:W nowszych systemach (np Vista) jest coś takiego jak kontrola rodzicielska. Ci, którzy mają dzieci i komputer w domu na pewno wiedzą o co chodziuśmiech Ta funkcja umożliwia stworzenie listy programów, które można zainstalować na komputerze. Jak jakiegoś programu (np Gadu-Gadu) nie ma na liście, to pracownik nie ma mozliwości korzystania z niegouśmiech
    Tylko po włączeniu listy warto się zalogować na konto pracownika, który korzysta z tego komputera i upewnić się, że jest dobrze skonfigurowane. Tzn, że ma dozwolone wszystkie aplikacje potrzebne do pracyuśmiech
    Cytuj
  • Yago 23 mar 2011, 12:18
    Ta funkcja jest świetna, co prawda nie korzystam z niej w pracy, tylko w domu, ale są też inne opcje, jak ograniczanie godzin korzystania z komputera (np poza godzinami pracy) albo blokowanie wybranych witryn...
    Cytuj
  • Cloudy 23 mar 2011, 14:17
    A nie lepiej po prostu zablokować dostęp do internetu? uśmiech
    Cytuj
  • Williams 23 mar 2011, 14:41
    To raczej odpada, bo internet to ich narzędzie pracy. A możecie coś więcej napisać o tych programach do kontrolowania komputerów?
    Cytuj
1 2 3 4 z 4  
Firma, biuro, reklama - dyskusje na forum