Favore.plForumKomputery, Internet, telefony

Abonament RTV z rachunkiem za prąd

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Abonament RTV z rachunkiem za prąd

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • 7Dekoder 19 lis 2011, 10:57
    Oj szukają sposobu jakby tu ściągnąć abonament RTV z ludzi i nie dać im nic w zamian.
    Teraz pojawił się nowy-stary pomysł aby abonament płacić razem z rachunkiem za prąd.
    Tylko czemu akurat z rachunkiem za prąd?
    Cytuj
  • BluRay 19 lis 2011, 14:55
    Ile Polacy wiszą za opłaty RTV, bo ja słyszałem coś o kwocie 2 mld zł. Poza tym Polska jako nieliczny kraj ściąga ten haracz.
    Na dodatek płaci się abonament za telewizor a nie za programy w nim, a TVP nie ma nic ciekawego do zaoferowania.

    Podobnie z resztą jak polskie radio. nuda i ciągłe ględzenie o niczym. Dlaczego dotacji nie dostaje Eska, RMF czy Radio Z?
    Przecież one też funkcjonują na tym samym rynku i jakoś sobie radzą.
    Cytuj
  • Ciekawski 19 lis 2011, 17:10
    No właśnie dlaczego z rachunkiem za prąd, a nie za wodę?
    Wiadomo o co im chodzi o większą ściągalność, a prąd mają wszyscy, podobnie jak wodę.
    Co na to elektrownie, które nie sa przecież firmami publicznymi gdzie państwo jest jedynym właścicielem.
    To może taki Tauron przekształci się w KRUS z tym swoim Erif.
    Cytuj
  • GUEST 19 lis 2011, 19:26
    a ktoś się orientuje ile abonament będzie wynosił od 2012 bo chyba ma coś być drożej. Płacę to choć uważam, że nie słusznie, ale niech będzie, podoba mi się program kocham cię Polsko chociaż mieli go skasować.
    Cytuj
  • Matryca4 19 lis 2011, 21:31
    w 2012 roku abonament wynosi tylko RTV

    Opłata za używanie odbiornika telewizyjnego lub telewizyjnego i radiofonicznego wynosi:
    a) 18,50 zł za jeden miesiąc,
    b) 35,90 zł za dwa miesiące,
    c) 53,30 zł za trzy miesiące,
    d) 105,45 zł za sześć miesięcy,
    e) 199,80 zł za rok.

    i jest płatny do 25. dnia pierwszego miesiąca okresu rozliczeniowego

    Opłata całoroczna to 200 zł, a więc nie tak mało w zamian za nic.
    Cytuj
  • CrossFire 19 lis 2011, 22:09
    dwie stówki, ale należy pamiętać, że jak ktoś ma kablówkę to wcale nie zwalnia go to z opłacania abonamentu.
    Młodzi nie płacą bo uważają, że to bezsens, a i tak nie ma prawnej możliwości - jak wiem - dochodzenia zaległych opłat.
    Kto płaci, głównie emeryci i renciści ale to pozostałość po PRLu więc każda podwyżka ich dotyczy.
    Cytuj
  • ROB77 20 lis 2011, 0:34
    Podobno za niepłacenie abonamentu chcą wpisywać ludzi do BIK? To już przegięcie, bo taki mały dług może zablokować każdą pożyczkę i kredyt. Biorę kredyt 50 tys. na auto a tu bank odmawia, bo mam 200 zł długu w BIK, przecież to nonsens.
    Cytuj
  • Barnaba56 20 lis 2011, 1:39
    a jak mam monitor komputerowy z tunerem TV to jest to telewizor czy monitor tj czy od takiego urządzenia też się płaci abonament. Tak pytam z ciekawości, bo abonament dla mnie to jakieś nieporozumienie.
    Cytuj
  • HDMI 20 lis 2011, 8:54
    Barnaba56 napisał:a jak mam monitor komputerowy z tunerem TV to jest to telewizor czy monitor tj czy od takiego urządzenia też się płaci abonament. Tak pytam z ciekawości, bo abonament dla mnie to jakieś nieporozumienie.
    Wiesz, to w sumie dobre pytanie, bo kiedyś sam się nad nim zastanawiałem, ale nie czytałem tych wszystkich ustaw. Na moje oko, raczej tak, bo to jest "odbiornik" którego jedną z fukncji jest możliwość oglądania telewizji, a że jest to akurat monitor to raczej nie ma znaczenia.
    Cytuj
  • 7Dekoder 20 lis 2011, 11:46
    Z tym BIK to może być spory motywator do płacenia.
    Sporo ludzi nie płaci i kto chciałby miliony ciągać po sądach, więc zastosuje się karę bardziej dotkliwą.
    Chcesz robota kuchennego, komórkę itd. ale masz wpis w BIK, no to już po zakupach na raty.
    I to może przejść, bo na gwałt szukają kasy, z resztą nie tylko telewizja publiczna ale i nasz rząd.
    Cytuj
1 2 z 2  
Komputery, Internet, telefony - dyskusje na forum