Favore.plForumKomputery, Internet, telefony

Chromebooki - co o nich sądzicie, strona 2

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Chromebooki - co o nich sądzicie

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • 6CiS 13 maj 2011, 12:18
    Na razie dostępne są dwa modele Chromebooka od Samsunga i Acera. Różnica występuje w wielkości matrycy, ale oba kompy kosztują ponad 300 USD i dostępne będą Stanach Zjednoczonych oraz Niemczech, Francji, Holandii, Włoszech, Hiszpanii i w Zjednoczonym Królestwie.
    Tak naprawdę bez dostępu do Internetu nie są one do niczego przydatne. To mniej więcej jak gry w Steamie. Jak nie uruchomisz ich przez siec to sobie nie pograsz. I to jest największa wada tego rozwiązania.
    Cytuj
  • Celeronek64 13 maj 2011, 12:28
    Najbardziej śmieszy koszt wypożyczenia Chromebooka: dla szkół to 20$ miesięcznie a dla firm 28$. Haczyk jest taki, że umowę trzeba podpisać na trzy lata. Policzmy opłacalność tej "inwestycji"

    3x12x28 = $1008 a na polską walutę to jakieś 3 tys. złotych.
    No nie wiem, w tej cenie można mieć dwa średnie lapki po 1500 zł. Nie wróżę powodzenia przy takich cenach, bo to żaden interes.
    Cytuj
  • MixMax 13 maj 2011, 12:39
    Mnie urzekła prostota tych komputerów, ale faktycznie z ceną przesadzili.
    Oferta za 20 dolarów skierowana jest do studentów, ale używany komputer/laptop o podobnych parametrach można kupić za 600 zł.
    Nie jest to może mocarz, ale do internetu jak znalazł.
    Na razie w Polsce nie będzie to dostępne a nawet gdyby było to mało kto to kupi, chyba że ktoś bardzo nie lubi Microsoftu.
    Cytuj
  • DDR 13 maj 2011, 13:17
    Chromebook mógły być dobry dla osób starszych jak ktoś zauważył, ale raczej nie będzie.
    Microsoft przejął Skype za 8,5 mld USD, a z tego komunikatora korzysta wiele osób starszych w Polsce komunikujący się z dziećmi czy wnukami mieszkającymi za granicą.
    Dopóki komp PC działa to nie ma problemu, ale jak coś jest nie tak to starsi nie wiedzą co robić. Moja sąsiadka zawsze prosi mnie o pomoc, bo coś się jej pojawiło i nie wie co to jest ico z tym zrobić. Niby prosty komunikat a jednak dla niej trudny.
    Chrobooki (durna nazwa) przynajmniej eliminują ten problem, ale chrome OS nie wspiera Skype, przynajmniej tak słyszałem. I klapa.
    Cytuj
  • Fazzy 13 maj 2011, 16:46
    Mają mieć strasznie małe ekrany 12,1 i 11 cali. Co na takim małym ekraniku można zrobić? Poza tym w podróż się nie nadaje bo trzeba go mieć podpiętego pod net, a w Polsce są kłopoty ze stacjonarnym internetem o mobilnym nie wspomnę.
    W nas takie dziwactwo się nie przyjmie, za małe, za drogie i niepraktyczne.
    Cytuj
Komputery, Internet, telefony - dyskusje na forum