Favore.plForumKomputery, Internet, telefony

Office Live Web Apps

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Office Live Web Apps

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • Lamer 5 mar 2011, 11:13
    Coraz więcej chmur takich czy owakich. Kiedyś jak słyszałem słowo chmura w odniesieniu do internetu to myślałem, że ktoś się ze mnie nabija albo coś źle usłyszałem. Teraz nawet ja wiem co to jest. Teraz ma pojawić się pakiet Office jako narzędzie w chmurze. Zastanawiam się czy takie rozwiązania mają sens. Nie wiem czy to jest płatne czy nie.
    Cytuj
  • Eru 5 mar 2011, 13:49
    O takich rozwiązaniach słyszę od lat ale w biznesie. Dla domu to raczej się nie sprawdzi przynajmniej u nas.
    Cytuj
  • 7Dekoder 5 mar 2011, 15:16
    Z tego co wiem Office w chmurze nie będzie tym samym co office 2010. Będzie do niego bardzo podobny ale nie taki. Zapewne interfajse będzie uproszczony i wielu rzeczy nie da się zrobić. Pewnie przy skomplikowanych dokument się posypie a M$ powie, ze to nowe rozwiązanie i wymaga dopracowania. jak zwykle z resztą kiedy jest wtopa.
    Cytuj
  • Ciekawski 5 mar 2011, 15:32
    Ale trzeba mieć szybki internet i niezawodny. A w Polsce to wiadomo jak jest. Szybki net nie jest szybki i w dodatku drogi.
    Na zachodzie to może się szybko sprawdzi ale u nas parę lat po rewolucji za granicą.
    Cytuj
  • BluRay 5 mar 2011, 15:48
    Już teraz dostępne są proste operacje księgowe w chmurze na wirtualnych stanowiskach.
    Co do Offica to patrzcie na nazwę Office Live Web Apps bardzo długa i skomplikowana. A nie można prościej jak eOffice lub Office Live.?
    Cytuj
  • Crack 5 mar 2011, 19:35
    Aby skorzystać z Office Live Web Apps (zgadzam się nazwa dziwaczna) potrzebne są łącznie:

    Hotmail
    Posiadanie LiveID
    Oraz ... login do Facebooka

    Wszystkie nasze dokumenty są przechowywane na darmowym serwerze wirtualnym SkyDrive (25 GB).
    Tylko po kiego grzyba im login na Facebooku. Najpierw trzeba tam założyć konto, po co pytam się, bo nie rozumiem tego. Nie ma konta na FB i nie zamierzam mieć, czyli z Offica sieciowego nici.
    Cytuj
  • InfernoO 5 mar 2011, 19:56
    To wszystko odbywa się za pomocą przeglądarki. To pewnie będzie tak, że na IE wszystko będzie pięknie i cacy, a na innych webviewerach a to się źle wyświetli, a to guzik nie będzie działać. MS już się o to postara.
    Cytuj
  • AMD64 5 mar 2011, 20:31
    Ale mamy jeszcze Google Docs którze jako prosty edytor doskonale się nada. Mamy do dyspozycji edytor dokumentów tekstowych, arkuszy kalkulacyjnych, prezentacji, formularzy i prostych rysunków, a od niedawna nawet coś w rodzaju OCR z obsługą języka polskiego !!!.
    MS tego nie oferuje i jak zwykle spóźnił się ze wszystkim.
    Cytuj
  • DeusEX 5 mar 2011, 22:01
    Dokładnie od 1 marca mamy OCR. Nie sprawdzałem jak to działa, ale jest jedna wada - plik/grafika może mieć max 2 MB. Trochę mało jak np. na całą stronę A4.
    W każdym razie Google zaczyna rozwijać swoje produkty i usługi że za niedługo nie będzie potrzeby posiadania w kompie dysku twardego a system operacyjny będzie się ładował z sieci.
    I jeszcze parę lat temu Google było tylko wyszukiwarką internetową.
    Cytuj
  • Lamer 6 mar 2011, 0:07
    No własnie Office Home dla domu kosztuje ok 350 zł a tu microsoft daje coś za darmo - przynajmniej nie dotyczytałem nic o opłatach.
    Cytuj
1 2 z 2  
Komputery, Internet, telefony - dyskusje na forum