Favore.plForumO urodzie, zdrowiu i modzie

Halluksy - operować?

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Halluksy - operować?

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
Wróć do forum: O urodzie, zdrowiu i modzie 1 2 3 z 3  
  • nafnafff 21 lip 2010, 22:06
    Mam pytanie do osób, które zetknęły się z problemem haluksów. Ja się zmagam z nimi osobiście, tzn jak dotąd nic takiego nie robiłam, ale widzę, że problem narasta, a mam dopiero 32 lata więc boję się co będzie dalejsmutny Teraz latem problem oczywiście jak zwykle się nasila, bo jak pokazać koślawe paluchy i nie noszę specjalnego separatora, który niby miał pomagac, choć efektów raczej nie widze skrzywienie
    Zastanawiam sie w związku z tym nad operacyjnym leczeniem, ale chcialabym zasięgnąć opinii osób, które znaja problem od podszewki...
    Cytuj
  • Labradorka 23 lip 2010, 14:38
    Moja mama ma halluksy, ale nic nie wiem o tym żeby miała je operacyjnie usuwać. Ma za to taki specjalny jakby ściągacz, który zakłada na stopę i mówi, że jej to pomaga. Może spróbuj zamin się zdecydujesz na operację i spytaj lekarzy co na ten temat.
    Cytuj
  • Zoe87 23 lip 2010, 16:27
    A moja mama miala operowane, ale szczerze mówiąc nie wiem czy warto byłoskrzywienie Najpierw była długa rehabilitacja, przez dwa tygodnie praktycznie unieruchomiona, cierpiała bardzo, potem chodziła o kulach, a problem i tak powrócił smutny
    Także probowałabym raczej mniej inwazyjnych metod.
    Cytuj
  • nafnafff 23 lip 2010, 19:31
    Ja słyszałam, że po takie operacji trzeba już stale nosić takie specjalne obuwie ortopedyczne żeby nie wróciły. Tylko jakoś nie mogę sobie tego wyobrazic, tak do końca życia chodzić w czymś takim??
    Chyba wolę jeszcze sobie wykoślawić te paluchyprzymrużenie oka
    Chociaż pewnie sama nie wiem co mówięprzymrużenie oka
    Cytuj
  • WitoldEs 23 lip 2010, 20:19
    A byłaś z tym u ortopedy? Powinnaś pójść. Może nie trzeba zaraz operacji, ale na pewno przydadzą się specjalne wkladki do butów. Jeśli Cię to nie boli to pewnie nie trzeba operować.
    Cytuj
  • latynowska8 23 lip 2010, 22:58
    Moja siostra ma taki specjalny aparat, kupiony w aptece, zakłada sie go na dwa palce aby je rozdzielać. Używa go od lat i problem się nie pogłębia, a nosi go w każdych butach i nie widać, jak ma założyć jakieś eleganckie sandałki czy coś to nie, ale tak nosi na codzień. Lekarz jej to zalecil jak go pytała o operację, ale miała wtedy dwadzieścia parę lat (teraz ma 34) i ortopeda jej powiedział żeby sie wstrzymała z operacyjnym leczeniem. I jakos sie do tej pory obywa bez tegouśmiech
    Cytuj
  • Iolla007 24 lip 2010, 1:22
    Mojej mamie lekarz zalecił jeszcze leczenie farmakologiczne kiedy ją bolalo... nie pamietam jak sie to nazywało, ale to był taki żel przeciwzapalny do smarowania. Używa też aparatu korekcyjnego.
    Cytuj
  • Piekarzowa 24 lip 2010, 6:36
    A słyszeliście o metodzie Tombaka? To jest w jego książce, podaje tam przepis na mieszankę amoniaku i jodyny i kaze tym smarować halluksy, aż zanikną. Wg mnie to brzmi dziwnie, ale czytałam na innych forach, że to podobno działa... wierzycie?uśmiech
    Cytuj
  • Iolla007 24 lip 2010, 7:22
    Że cooooo? Jak to niby ma działać na koślawe paluchy hę??
    Cytuj
  • nafnafff 24 lip 2010, 8:37
    Moja babcia się namiętnie okłada kapustą wielki uśmiech
    Cytuj
1 2 3 z 3  
O urodzie, zdrowiu i modzie - dyskusje na forum