Favore.plForumO urodzie, zdrowiu i modzie

Jaka dieta przy problemach z jelitami?

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Jaka dieta przy problemach z jelitami?

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
Wróć do forum: O urodzie, zdrowiu i modzie 1 2 z 2  
  • karmelcia 29 maj 2022, 7:44
    Jaką dietę powinno się stosować przy wrzodziejącym zapaleniu jelita grubego? Próbuję pomóc tacie, bo bardzo go męczą częste biegunki. Tabletki, które bierze chyba nie mają szansy zadziałać skoro po ich wzięciu też jest podobny efekt tzn od razu konieczna wizyta w toalecie
    Cytuj
  • jarzebina 31 maj 2022, 12:33
    Warto się przyjrzeć co mają w składzie. Bo tabletki często mają mnóstwo substancji wspomagających, np. dwutlenek tytanu, który może powodować biegunki. Co do diety to na pewno warto unikać wysoko przetworzonej żywności, sztucznych dodatków itp.
    Cytuj
  • Petrova 12 cze 2022, 22:01
    Jak bierze tabletki, a przy tym ma biegunki no to chwila i tabletki nie ma, więc nie będzie skuteczna. Moja siostra miała taki sam problem i zamiast tabletek dwa czy trzy razy dziennie, dostała granulki, które bierze tylko raz, ale działają przez całą dobę. Dużo lepiej się czuje, bo lepiej się wchłaniają i mają czas zadziałać.
    Cytuj
  • Kabanos 13 cze 2022, 11:30
    A był z tym problemem u lekarza? Może warto to skonsultować bo gdzieś czytałam, że są też alternatywne rozwiązania do tabletek np w formie granulków. Jeśli chodzi o dietę to jak najbardziej lekkostrawna.
    Cytuj
  • karmelcia 26 cze 2022, 8:46
    tak był u lekarza ale chyba tak jak mówicie trzeba się wybrać jeszcze raz, problemem jest dieta, tato już wpadł w taką panikę, że nic nie chce jeść bo się boi biegunki
    Cytuj
  • ZoHaHa 27 cze 2022, 17:22
    Żeby się nie odwodnił i nie zagłodził, w tych upałach o to nie będzie trudno. Co do leczenia, to coś o tym wiem, niestety po tabletkach nie było poprawy, po zmianie na granulki z mesalazyną jest znacznie lepiej
    Cytuj
  • Kabanos 4 lip 2022, 7:58
    Podpowiedz tacie, że przy cięższych stanach zalecane są suchary, chudy rosół, gotowane jabłko, chude mięso, gotowane i przecierane warzywa. No i musi pić dużo wody.
    Cytuj
  • Meggi85 4 lip 2022, 10:50
    Nigdy nie miałam takiego problemu, ale moją mamę często boli brzuch jak coś zje nieodpowiedniego i ma często biegunki. Jakie jeszcze są objawy takich wrzodziejących jelit? Może powinnam ją namówić jednak na lekarza.
    Cytuj
  • Ogryzka 7 lip 2022, 11:28
    Kabanos napisał:Podpowiedz tacie, że przy cięższych stanach zalecane są suchary, chudy rosół, gotowane jabłko, chude mięso, gotowane i przecierane warzywa. No i musi pić dużo wody.
    Warto też pamiętać o ilości posiłków. Lekarze zalecają nawet 7 posiłków dziennie, ale włąśnie mniejszych. Wtedy znacznie łatwiej o prawidłowe trawienie.
    Cytuj
  • Kabanos 26 lip 2022, 16:43
    ZoHaHa napisał:Żeby się nie odwodnił i nie zagłodził, w tych upałach o to nie będzie trudno. Co do leczenia, to coś o tym wiem, niestety po tabletkach nie było poprawy, po zmianie na granulki z mesalazyną jest znacznie lepiej
    Plus też taki, że w granulkach mesalazyna uwalniana jest z granulatu w sposób taki ciągły, na całej długości jelita, a właściwie już od żołądka. Dzieje się to niezależnie od wartości pH. Wtedy można je przyjmować nawet w czasie posiłków.
    Cytuj
1 2 z 2  
O urodzie, zdrowiu i modzie - dyskusje na forum