Favore.plForumO urodzie, zdrowiu i modzie

Porażenie nerwu twarzowego, strona 2

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Porażenie nerwu twarzowego

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • Szachrajka 19 lis 2010, 20:22
    A jak wygląda taka rehabilitacja?
    Cytuj
  • pacjentka 19 lis 2010, 21:49
    Ja miałam masaże, i gimnastykowanie buzi przed lustrem, ćwiczenia mimiczne z unoszeniem brwi, marszczeniem czoła, nosa, oczu. Mona to połączyć, wtedy jest największa skutecznośćuśmiech
    Cytuj
  • AntyMaterialistka 19 lis 2010, 22:53
    Ćwiczenia takie jak: zamykanie i otwieranie oka, marszczenie czoła i nosa, unoszenie brwi, robienie "dzióbka" ustami i wydymanie policzków, ogólnie robienie różnych minuśmiech Fizjoterapeuta, z którym miałam rehabilitacje powiedział, że w zasadzie to najważniejsza część terapii tylko trzeba być cierpliwym i systematycznym.
    Cytuj
  • WitoldEs 20 lis 2010, 1:47
    a wg mnie najlepsze efekty daje połączenie różnych metod. Od suplementacji żeby zapobiegac nawrotom, przez farmakologie (u mnie enkorton spowodował ustapienie paraliżu) po ćwiczenia żeby nie tracić sprawności twarzy.
    Cytuj
  • Gaik 20 lis 2010, 7:48
    Mnie tez keidyś to spotkało, wspominam bardzo źle - boli, utrudnia zycie i szpeci. Niestety nie mogłam sobie pozwolić na zwolnienie i musiałam sie ciągle tłumaczyć wszystkim ze swego dziwnego wygladu i mowyskrzywienie Radzę unikać przeciągów, bo to też może wywołać tę chorobę.
    Cytuj
  • Kajakarz 25 mar 2013, 18:28
    pacjentka napisał:Ja miałam masaże, i gimnastykowanie buzi przed lustrem, ćwiczenia mimiczne z unoszeniem brwi, marszczeniem czoła, nosa, oczu. Mona to połączyć, wtedy jest największa skutecznośćuśmiech
    Dokładnie - i do tego ćwiczyć w domu jak najczęściej, bo sama rehabilitacja i zalecenia dobrego neurologa (lista dla zainteresowanych ) to jedno, a systematyczne dążenie do poprawienia pracy mięśni/ nerwów twarzy do drugie.
    wiem co mówie (babcia po 2 wylewach miała takie porażenie)
    Cytuj
O urodzie, zdrowiu i modzie - dyskusje na forum