Favore.plForumPozostałe tematy

Czy teflon jest szkodliwy?

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Czy teflon jest szkodliwy?

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
Wróć do forum: Pozostałe tematy 1 2 3 z 3  
  • D3niCle0 18 gru 2010, 23:20
    Cześć mam pytanie odnośnie teflonu. Mam patelnie tefal i uzywam do niej tylko drewnianych łopatek czy lyżek, niestety mój mąż jest głuchy na moje uwagi i odkryłam, ze porysował patelnię! Musiał na niej dłubac widelcem czy jak. Teraz nie wiem czy ona nadaje się już do wyrzucenia? Czy jak będe używac z taką rysą to będzie trujaca? Nie jest bardzo uszkodzona, to w zasadzie tylko jedna ryska poradźcie mi cos, bo kosztowala sporo i szkdoa mi ja wywalic, ale jak mamy raka dostać...:/
    Cytuj
  • caipirinha 19 gru 2010, 6:38
    Podobno teflon jest rakotwórczy, wystarczy małe uszkodzenie powłoki zeby wydzielały sie toksyczne substancje. Jak go wyhnaleźli to był szał, bo fajnie sie smazy bez tłuszczu, ale ci sami amerykanscy naukowcy ponoć odkryli potem, że jest rakotwórczy tylko tego już się oczywiście tak nie nagłaśnia. Sama mam patelnięteflonową, ale obchodzę się z nią jak z jajem.
    Cytuj
  • nouv88 19 gru 2010, 7:52
    Mnie sie zdaje, że niebezpieczne to są patelnie z teflonem, ale te tanie, gdzie warstewak jest cieniutka i latwo ja uszkodzić. Dobra tefonowa patelnia jest ciężka i nie kosztuje 20 zł na promocji w tesco.
    Cytuj
  • becia_koronczarka 19 gru 2010, 9:05
    Dokładnie, wystarczy porównać dwie patelnie. sama się kiedys skusiłam na taką z promocji, ale zobaczyłam jakie to badziewie, od razu się zarysowalo i wiem, że na porządną patelnię trzeba odżałować i ze 100zł.
    A co do rakotwórczych substancji to co jakis czas się slyszy, że coś powoduje raka, na ile to rpawda to nikt z nas nie wie, takze nie popadać od razu w panikęprzymrużenie oka
    Cytuj
  • Hunny8 19 gru 2010, 12:46
    Moja ciocia jest chemikiem i uzywa patelni z teflonem, po prostu trzeba o nią dbać i nie rysować, kwestia przyzwyczajenia, żeby uzywać specjalnych narzędzi. U mnie w domu są takie łopatki i widelce czarne, chyba tez zteflonu i nic się nie rysuje!
    Zaraz ide sobie usmażyć naleśnikiuśmiech
    Cytuj
  • becia_koronczarka 19 gru 2010, 13:57
    Smacznego, ja dziś smażę rybęuśmiech
    Cytuj
  • kaziu 19 gru 2010, 16:00
    Moja rada nie kupowac podrób, bo nie wiadomo z czego to robią. Idąc tym tropem wszystko może być rakotwórcze. Ja kupuję tylko tefala, z tego co wiem to tylko kilka firm ma patent na powłoki teflonowe ( nie tylko do patelni) i dla mnie to jest gwarancja.
    Cytuj
  • Bandito 19 gru 2010, 19:00
    Patelnie teflonowe sa dobre dla tych, co nie potrafią gotowaćuśmiech Bo jedzenie nie przywiera i się nie przypala. A tak naprawdę dla profesjonalistów najlepsze sa żeliwne i miedziane, jakich się używa w dobrych restauracjach. Szybko przewodza cieplo i można doskonale kontrolować proces smażenia. Ale to wyzsza szkoła jazdyprzymrużenie oka
    Cytuj
  • casia1980 19 gru 2010, 22:03
    eee tam, teflon to po prostu świetny wynalazek, kiedyś dosteny dla wybranych, potem trafił "pod strzechy" i bardzo usprawnia domowe życie, nie tylko w patelni, ale np żelazku. Dlaczego z tego nie korzystać, tylko trzeba pewne zasady przestrzegać.
    Cytuj
  • Aurelka 20 gru 2010, 1:36
    Moja mama mówiła mi kiedys, że najlepszze patelnie robili cyganie. Ale nie wiem czy tak jest teraz no i gdzie taką kupić... w hipermarkecie raczej nieprzymrużenie oka
    Cytuj
1 2 3 z 3  
Pozostałe tematy - dyskusje na forum