Favore.plForumPozostałe tematy

Czym wyczyścić buty z soli?, strona 2

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Czym wyczyścić buty z soli?

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
Wróć do forum: Pozostałe tematy  1 2 3 z 3  
  • Aubiergine 22 lut 2011, 21:30
    Te chusteczki są świetne do różnych celówuśmiech Ja ich używam do wycierania plamiacych rzeczy z kanapy, dywanu i ubrań. Rewelacjauśmiech
    Cytuj
  • nafnafff 23 lut 2011, 0:30
    Sposób z octem jest rewelacyjny! Woda i ocet 1:1 bez problemu usuwa ten wstrętny biały osad. Ja też po zeszłej zimie wyrzuciłam swoje buty, potem się dowiedziałam o tej metodzie i bez problemu mozna temu zaradzićuśmiech
    Cytuj
  • WitoldEs 23 lut 2011, 8:08
    Wypróbuje ten pomysł z octem, bo po wytarciu butów, wypastowaniu i wypolerowaniu szmatką z kremem osad zniknął, ale po kilku godzinach znów się pojawił! Co prawda mniej widoczny, ale buty i tak wygladaja beznadziejnie. A czy ten ocet nie odbarwi butów? Nie zaszkodzi skórze?
    Cytuj
  • nafnafff 23 lut 2011, 9:29
    Nie zaszkodzi, ale nie mocz ich zbyt namietnieprzymrużenie oka Po tym zabiegu też je czymś tłustym nasmaruj. Albo tłusta pastą (taką w pudełeczku, do nakładania szczotka) albo kremem.
    Cytuj
  • Cloudy 23 lut 2011, 11:17
    Ta metoda z octem jest genialnauśmiech ani sladu po białym nalocie, a wychodził zawsze! Naokoło nosków, i pięty, tam gdzie buty były zanurzone w śniegu. Wyczyściłam tą ciepłą wodą z octem, wypastowałam i są jak nowe. Mam nadzieję, że już więcej nie wylezie to paskudztwo.
    Cytuj
  • casia1980 23 lut 2011, 14:55
    To chyba zależy od jakości skóry, ale nie zawsze to działa tak dobrzeskrzywienie Stosuje metodę wody z octem od dawna, teraz mam czarne buty z błyszczacej skóry i mimo uzycia tego sposobu sól dalej wyłaziłasmutny Ale ze trzy razy tak wycierałam, jak wyschły to znów i znów. Potem przetarłam jeszcze skórka z cytryny (taką grubą, że było ciut miąższu) i na koniec nasmarowałam linomagiem (tłustym kremem) i wreszcie nie ma sladu, buty czyste i lsniące - tak jak lubięuśmiech
    Cytuj
  • Labradorka 23 lut 2011, 18:05
    A ja głupia wyrzuciłam w tym roku skórzane kozaki, bo nie mogłam sie tego cholerstwa pozbyć! W tym roku chodze w butach za 50zł, bo już mi szkoda było na takie warunki droższe kupować, jak miałam je znowu wyrzucic po zimie...
    Cytuj
  • Piekarzowa 23 lut 2011, 20:46
    Radzę dobrze impregnować buty przed wyjściem na zaśnieżoną ulice. Wyglansować je z odrobina czegoś tłustego, może być ten krem albo wazelina i poczekać aż dobrze wchłona. Najlepiej wieczorem przed porannym wyjściem. I używać porządnych, tłustych past w pudełeczku, nie takich błyskawicznych, bo one zawierają nabłyszczacze, żeby od razu był efekt, a nie zabezpieczają obuwia.
    Cytuj
  • WitoldEs 23 lut 2011, 21:19
    Święta racja, juz dawno sie przekonałem, ze te pasty płynne to szajs. Nie ma to jak tradycyjna pasta do wcierania i glancowaniauśmiech
    Cytuj
  • MemoNemo 23 lut 2011, 22:33
    A ja czyszczę buty gąbką z odorbina płynu do naczyń, to świetnie rozpuszcza sól i usuwa brud. Tylko trzeba uważać, żeby za bardzo nie zmoczyć butów. No i potem starannie je wysuszyć. nie da się tej operacji zrobić tuż przed wyjsciemuśmiech
    Cytuj
Pozostałe tematy - dyskusje na forum