Favore.plForumPozostałe tematy

Gdzie kupić orzechy do prania?

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Gdzie kupić orzechy do prania?

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
Wróć do forum: Pozostałe tematy 1 2 3 z 3  
  • Domatorres 4 paź 2010, 21:58
    Witam czy ktoś z forumowiczów używa może orzechów piorących? Zainteresowałem się tematem, bo oboje z żoną mamy alergie skórne od proszków i innych detergentów. Szukam jakiejś alternatywy dla chemii...
    Cytuj
  • latynowska8 5 paź 2010, 1:36
    Też chciałam wypróbować te orzechy do prania, ale słyszałam różne opinie, że pranie jest nadal brudne, że brzydko pachnie... w sumie to chciałam prać ekologicznie no i też nie uważam żeby pranie w proszku było zdrowe, zwłaszcza dla dzieci.
    Cytuj
  • Ronjaa 5 paź 2010, 9:07
    Ja używam orzechów, ale nie do każdego prania. Moja rodzina też od zwykłych proszków ma uczulenie, a orzechy do prania to zupełnie coś innego niż detergenty. Ale nadają się do lekko zabrudzonych rzeczy, raczej do odświeżania ubrań, które nosi się raz, a nie nadają się by je włożyć kolejnego dnia. Pranie nie pachnie, nie ma piany (te orzechy wydzielają sok, który ma właściwości piorące). Ale do prania mocniejszych zabrudzeń albo usuwania plam i tak są potrzebne inne środki, aczkolwiek moim zdaniem i tak warto używać orzechów i mniej proszku. Są naturalne i nie szkodzą ani naszej skórze, ani środowiskuuśmiech
    Cytuj
  • Bancroft 5 paź 2010, 12:01
    Orzechy są ok jeśli ktoś ma alergie na detergenty. Dobrze spieraja niewielkie zabrudzenia i do np dziecięcych ubranek nadają sie świetnie. Nie poleccam tylko do prania białych rzeczy, bo z czasem szarzeją. Ale za to fantastycznym środkiem do mycia róznych powierzchni jest wywar z orzechów! Zmywa bardzo dokładnie naczynia, podłogi i różne kuchenne powierzchnie. Ja po tych wszystkich płynach, mleczkach i proszkach miałam potworne wysypki i swędzenieskrzywienie A wywar nie szkodzi skórze nic a nic uśmiech
    Cytuj
  • casia1980 5 paź 2010, 13:23
    Bancroft napisał:Orzechy są ok jeśli ktoś ma alergie na detergenty. Dobrze spieraja niewielkie zabrudzenia i do np dziecięcych ubranek nadają sie świetnie. Nie poleccam tylko do prania białych rzeczy, bo z czasem szarzeją.
    Do białych rzeczy można dodać sody, jako naturalnego wybielaczauśmiech
    Cytuj
  • Domatorres 5 paź 2010, 16:47
    A czy wiecie gdzie te orzechy można kupić? Chyba jakieś ekologiczne firmy to sprzedają, bo w hipermarketach nie widziałemuśmiech A chciałbym kupić jakąś mała ilość żeby wypróbować, podobno są wydajne.
    Cytuj
  • Ronjaa 5 paź 2010, 17:12
    Tutaj jest adres sklepu gdzie możesz zamówić orzechy i różne inne ciekawe rzeczy przy okazjiprzymrużenie oka
    http://www.helfy.pl/orzechy-piorace-naturalny-srodek-do-prania-bez-chemii
    Mi opakowanie wystarcza na rok (1kg)
    Cytuj
  • Domatorres 5 paź 2010, 20:37
    O z tego co widzę to można nieźle zaoszczędzićprzymrużenie oka Jeśli opakowanie za czterdzieści zł wystarcza na tak długo...
    Cytuj
  • Eli2010 5 paź 2010, 22:36
    Ja słyszałam o tym niedawno w telewizji i mnie zaintrygowały te orzechy... chyba wyprobujeuśmiech Słyszałam, że można ich używac nie tylko do prania, ale też mycia ciała i włosów. Czy ktoś próbował ich użyć jako szamponu?uśmiech
    Cytuj
  • latynowska8 6 paź 2010, 0:58
    A co to właściwie znaczy, że nie pachnie? W ogóle nie ma żadnego zapachu? Wyobrażam sobie to tak, jakby rzeczy były prane w samej wodzie, a potem zalatywały stęchlizną... To sa moje obiekcjeuśmiech
    Cytuj
1 2 3 z 3  
Pozostałe tematy - dyskusje na forum