Favore.plForumRemonty, budowa, wnętrza i ogrody

Czym użyźnić glebę?

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Czym użyźnić glebę?

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • Gaik 9 wrz 2010, 22:54
    Pewnie to nie tylko u nas w ogrodzie jeno piasek i piasek... mam kompostownik, ale ogród za duży na jego możliwości przerobowe. Macie jakieś rady, co można dodać do tego piasku, z czym to przekopać? Może obornik , nie wiem... poradzicie coś?
    Cytuj
  • Ronjaa 10 wrz 2010, 6:09
    Można dodać obornik, można mieszanki motylkowe, zielone nawozy. Bardzo dobry jest torf.
    Można też pójść w odwrotnym kierunku - nie zmieniać podłoża tylko dobrać rośliny do niego, w końcu niektóre lubia piaseczekuśmiech

    Cytuj
  • Apoliner 10 wrz 2010, 10:43
    Najlepiej byłoby nawieźć gliny czy dobrej, ciężkiej ziemi, ale zależy jaka powierzchnia ogrodu, bo może to się okazać nieopłacalne. Zależy jakie masz zamiary wobec ogroduuśmiech Teoretycznie najlepszym rozwiązaniem jest dodanie do piachu gliny i torfu.
    Cytuj
  • becia_koronczarka 10 wrz 2010, 11:36
    Ja wybrałam jakby pośrednie rozwiązanie, tzn dosypywałam ziemi lepszej, ale tylko w miejscach gdzie sadziłam np drzewka owocowe. Po prostu robiłam pod nie doły i sypałam kupną ziemięuśmiech I dopiero do takiego wymieszanego podłoża je wsadzałam.

    Cytuj
  • KoKoszka 10 wrz 2010, 14:34
    Dopasowanie roślinek do warunkow jest ważne, ale można te warunki troszke polepszyćprzymrużenie oka Np dać troche próchnicy i hydrogelu pod sadzonki i trawkę.

    Cytuj
  • Manolito 10 wrz 2010, 15:27
    Nawozić można niemal wszystkim heheprzymrużenie oka Można zbierać od sąsiadów skoszoną trawę, zgrabione liście, można sobie załatwić trociny ze stolarni (tylko je wcześniej wilgotne przekompostować i przesypać nawozem azotowym, np saetrą). Obobrnik oczywiście też, ale tego z kolei nie przetrzymywać tylko świeżym żeby nie bło strat azotu.

    Cytuj
  • Bancroft 10 wrz 2010, 18:24
    Jeśli się używa trociny, to trzeba jeszcze wapnować, bo silnie zakwaszaja glebę, szczególnie iglaste.
    Cytuj
  • Gaik 10 wrz 2010, 21:09
    Wielkie dzięki za porady, już zbieram trawęuśmiech
    Cytuj
  • Ferdynand 10 wrz 2010, 21:40
    Ja szukam roslin, które dobrze na początek posiać na piaszczystej glebie żeby ją użyźnić. CZytałem o facelii, cos jeszcze? Też mam ziemię kiepską na działce, ale zamierzam ja przekopać i obsiac najpierw czymś pożytecznymuśmiech

    Cytuj
  • Manolito 11 wrz 2010, 1:09
    D otego dobrze nadają sie facelia, gorczyca, lucerna, żyto.
    Cytuj
1 2 z 2  
Remonty, budowa, wnętrza i ogrody - dyskusje na forum
Poprzednia: ogród zimowy