Favore.plForumRemonty, budowa, wnętrza i ogrody

Dach - warto robić pelne deskowanie?

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Dach - warto robić pelne deskowanie?

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • Specyfinder 27 wrz 2010, 0:36
    Usłyszalem dwie praktycznie sprzeczne opinie, tzn jedne fachowiec twierdzi, ze pod dachówkę powinno iść pełne deskowanie i papa, a wg innego deskownie to zbędny wydatek i bez papy tylko dobra folia paroprzepuszczalna. Jakie jest Wasze zdanie?
    Cytuj
  • Farrel 27 wrz 2010, 1:52
    Ja bym zaufał temu od deskowaniauśmiech Za trzydzieści lat tę folię dawno szlag trafi. Na zachodzie nikt pod dachówkę folii nie daje, tylk odeskowanie, papa i na to dachówka.
    Cytuj
  • freshuser 27 wrz 2010, 6:36
    Ja na pewno będę miał deskować, bo to daje lepszą izolację, lepszą stabilność dachu, zapobiega pekaniu ścian.
    Cytuj
  • 77henry 27 wrz 2010, 10:05
    Pracowałem troche w branży budowlanej w Niemczech. Tam wszystkie dachy jakie widziałem były z deskowaniem albo płytami. Jak chcesz zbudować trwały dach to nie oszczędzaj na tym, bo to jest rzecz na której nie warto oszczędzać. Takie jest moje zdanie.
    Cytuj
  • pimpek 27 wrz 2010, 10:27
    Dkładnie zresztą nie tylko w Niemczech to jest standard. A oszczędność pozorna, bo dołożysz parę tysięcy na etapie budowy, ale masz święty spokój praktycznie na zawsze. Jak zrobisz deskowanie to dach jest nie do ruszenia.
    Cytuj
  • Specyfinder 27 wrz 2010, 13:09
    Dzięki za odpowiedzi, to decyzja jest chyba prostaprzymrużenie oka
    Cytuj
  • Grantorino 27 wrz 2010, 16:06
    Mozna też rozważyć polożenie płyt OSB 10-12mm jest dośc gruba na podtrzymanie papy, obustronnie woskowana więc nie trzeba impregnować. Będzie bardzo sztywna, efekt powinien być podobny do impregnowanych ciśnieniowo desek.
    Cytuj
  • Manolito 27 wrz 2010, 16:49
    Kładź chłopie deski! Ja dałem tylko folię i szlag mnie trafia... Przy wietrznej pogodzie w zimie mam pod dachówka kupę śniegu, a szczelność jest uzależniona tylko od tej foliiskrzywienie Mam nadzieję, że nie będę musiał robić przekladki za rok czy dwa...
    Cytuj
  • Barbra67 27 wrz 2010, 17:37
    Podpisuję się pod przedmówcą - niestety też mamy tylko folię i nigdy nie popełnimy tego błędu. Jak są silne wiatry to wwiewa śnieg i strasznie hałasujeskrzywienie Ja osobiście bardzo żałuję, że tak zrobiliśmy trochę po najmniejszej linii oporu...
    Cytuj
  • pimpek 27 wrz 2010, 20:25
    Jeśli Wasze dachy są aż takie nieszczelne, że tyle sniegu się zbiera(jak piszecie) to chyba wina nie samej folii, ale musza być chyba źle wykonane...
    Cytuj
1 2 3 z 3  
Remonty, budowa, wnętrza i ogrody - dyskusje na forum