Favore.plForumRemonty, budowa, wnętrza i ogrody

Korek w łazience - dobry pomysł?, strona 3

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Korek w łazience - dobry pomysł?

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • Gmarcin 1 wrz 2011, 11:12     (ostatnio zmieniony przez autora 3 paź 2011, 10:22, w całości zmieniany 1 raz)
    Korek w łazience jakoś dziwnie mi brzmi przymrużenie oka Tradycyjnie - kafelki. Na 100% nie przemokną przymrużenie oka Dobierz oczywiście do stylu łazienki, mnie podobają się ciepłe, ciemne kolory - brąz, czy ciepły beżowy. O np. te kolory uważam za super pomysł na łazienkę Lilia Fiołek Kwadroceramika
    Cytuj
  • rob67 25 wrz 2011, 14:55     (ostatnio zmieniony przez autora 23 mar 2015, 21:31, w całości zmieniany 1 raz)
    Miałem łazienkę wyłożoną korkiem, niestety po 5 latach trzeba było ułożyć [url=http://www.remonty-szczecin.dl.pl]link glazurę[/url] Korek lakierowany zdał egzamin jedynie na podłodze.
    Cytuj
  • bartos 26 kwi 2012, 21:37
    korek w łazience, super, nie ma nic gorszego niż zimne kafelki po wyjściu z wanny
    Cytuj
  • 31uisybz 11 maj 2012, 0:08     (ostatnio zmieniony przez autora 11 maj 2012, 0:10, w całości zmieniany 1 raz)
    Gmarcin napisał:Korek w łazience jakoś dziwnie mi brzmi przymrużenie oka Tradycyjnie - kafelki. Na 100% nie przemokną przymrużenie oka Dobierz oczywiście do stylu łazienki, mnie podobają się ciepłe, ciemne kolory - brąz, czy ciepły beżowy. O np. te kolory uważam za super pomysł na łazienkę
    Są korki i korki... nic tu nie brzmi dziwnie. Jest mnóstwo odmian wykładzin zawierających korek. Poza tym- weźmy takie kilkudziesięcioletnie wino w butelce zamkniętej korkiem... czy ktoś widział, aby taki korek przemoknął lub zgnił ?? Chyba nie.
    Ja kładłem kiedyś na podłodze w łazience płytki z korkiem i do dziś uważam, że był to mój najlepszy pomysł w życiu na remont.
    Są to płytki około 30 na 30 cm, wielowarstwowe. Korek jest jedną z warstw. Pod korkiem jest warstwa podkładowa pcv, nad korkiem warstwa dekoracyjnego lakieru i warstwa ochronna przeźroczystego tworzywa. Klei się to do podłoża klejem "butaprenopodobnym".
    I jest świetnie. Może przytoczę tu wady płytek ceramicznych, które skłoniły mnie do zamiany na korek: lodowato zimne - strach stąpać boso, śliskie-na paru kroplach wody można się zabić, twarde- spadł mi zegarek i szkiełko w kawałkach, trudna do utrzymania w stanie estetycznym fuga.
    Wspomniane płytki korkowe nie mają żadnej z tych wad.
    Cytuj
Remonty, budowa, wnętrza i ogrody - dyskusje na forum