Favore.plForumRemonty, budowa, wnętrza i ogrody

Mieszkanie dla młodych, nowy program rządowy

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Mieszkanie dla młodych, nowy program rządowy

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • stefan085 5 gru 2013, 10:06
    Od nowego roku rusza nowy program rządowy „Mieszkanie dla Młodych”, który zapewnia dofinansowanie wkładu własnego w związku z nabyciem lokalu mieszkalnego albo domu jednorodzinnego.
    Ja zastanawiam się nad projektami domów, przygotowanymi do tego programu
    projekt mi się podoba, ale zastanawiam się czy jest jakiś "haczyk".
    Cytuj
  • mp-bud 5 gru 2013, 17:08     (ostatnio zmieniony przez autora 16 sty 2014, 20:15, w całości zmieniany 2 razy)
    Jest parę jak to zwykle przy tego typu programach. Wymienię jeden:
    dopłata liczona w odniesieniu do wskaźnika określonego dla danej lokalizacji.
    - i jak znam takie tematy to wartość tego wskaźnika w poszczególnych regionach znacząco odbiega od realiów rynkowych w tych regionach. Poza tym nie wiadomo co jest podstawą wyliczania tego składnika.

    A poza tym już totalnym cwaniactwem jest zapis, że program obejmuje tylko osoby, które biorą kredyt hipoteczny ( czyli w domyśle dorobią któryś z banków ) jak zarobiłeś uczciwie część wkładu i chcesz samodzielności to lipa bo wtedy program cię nie obejmie.

    www.mp-bud.com.pl
    Cytuj
  • Mr_Nowak 9 gru 2013, 12:50
    Polecam zajrzeć na stronę http://mieszkaniedlamlodych.com/ . Można na niej znaleźć wszelkie informacje na temat założeń programu. Sam przeglądam ją regularnie i zastawiam się na skorzystaniem z programu.
    Cytuj
  • Celofan 10 gru 2013, 21:19
    O ile Cię próg wkładu nie zablokuje. To już większy komfort mają Ci, którzy zdążą do końca roku skorzystać np. ze "Wsparcia na Starcie" czy czegoś takiego.
    Cytuj
  • erykit 12 gru 2013, 15:14
    Nie wiem czy wiele osób skorzysta z tego programu ... Szkoda, że nie obejmuje on mieszkań na rynku wtórnym, które są jednak często znacznie tańsze od tych w stanie deweloperskim.
    Generalnie warto jest zobaczyć sobie [url=http://www.ehipoteka.com.pl/ranking-kredytow-hipotecznych.html]to porównanie[/url] kredytów hipotecznych na rynku. Tak aby zdecydować się na ten najlepszy.
    Cytuj
Remonty, budowa, wnętrza i ogrody - dyskusje na forum