Favore.plForumRemonty, budowa, wnętrza i ogrody

Wady i zalety tynków silikonowych

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Wady i zalety tynków silikonowych

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • pimpek 11 wrz 2010, 14:39
    Interesuja mnie opinie na temat tych tynków, dotąd miałem akrylowe tynki i wydawało mi sie, że wszystko z nimi ok, ale jak kupowaliśmy ytongi na budowę domu to zalecali koniecznie tynk paroprzepuszczalny. A co sądzicie o silikonowym?
    Cytuj
  • Domatorres 11 wrz 2010, 17:50
    Silikonowy ma duża paroprzepuszczalnośc, niestety jest sporo droższy od np akrylowego.

    Cytuj
  • Mizantrop 11 wrz 2010, 20:56
    słuchaj nie demonizujmy tak tego "oddychania" ścian, to jest marginalne zjawisko i jakim byś nie pokrył tynkiem to przez okno czy drzwi (nawet zamknięteprzymrużenie oka ) wyleci więcej pary wodnej niż przez te ściany. Daj to co Ci będzie najwygodniej, najtaniej czy co tam i się za bardzo tym nie przejmuj dobrze Ci radzęuśmiech

    Cytuj
  • Piekarzowa 12 wrz 2010, 0:45
    Dokładnie podejrzewam, że to czysta ściema marketingowców z tymi oddychającymi ścianami, nie dajmy się zwariować. Podstawa to dobra wentylacja, a ileż tej wody może wyparować przez ściany? Bzdura jakaś.
    Natomiast te tynki silikonowe ponoć się tak nie brudzą, więc może z tego względu wartouśmiech
    Cytuj
  • Orion456 12 wrz 2010, 1:36
    Ja też nie wierzę w słynne "oddychanie ścian", tzn nie wierzę, że to może mieć jakieś istotne znaczenie dla domu. Ale mam tynki silikonowe (na styropianie), bo są antystatyczne i dlatego się nie brudzą - genialna sprawa! A jesli sie nawet czymś ściana ubabarze to wystarczy wąż z wodą i brud się pięknie zmywa. To jest dla mnie podstawowa zaleta tego tynku.

    Cytuj
  • Barbra67 12 wrz 2010, 6:18
    Zgadza się, bardzo łatwo utrzymać takie tynki w dobrym stanie. Po prostu nie przyciągają kurzu i brudu! Doceniam to za kazdym razem jak patrze na elewacje sąsiadówprzymrużenie oka
    Cytuj
  • pimpek 12 wrz 2010, 9:59
    Ok, a możecie podać jakieś firmy warte polecenia? Zastanawiam się jeszcze nad tym silikonowym, duzo moich znajomych ma silikatowe i sobie chwali...
    Cytuj
  • Ronjaa 12 wrz 2010, 11:30
    My też mamy silikatowe, sa naprawdę bez zarzutu, i też można je zmywaćuśmiech
    Cytuj
  • Orion456 12 wrz 2010, 14:07
    Ja mam STO, ponoć dobry jest też GREINPLAST
    Cytuj
  • Gaik 12 wrz 2010, 14:39
    Mam tynki silikatowe, ale mój kolega, który się zajmuje tynkami mówi, ze w swoim domu (jak go będzie budował) będzie miał "stary dobry" tynk cementowo-wapienny, pomalowany dobrą farbą silikonową...

    Cytuj
1 2 z 2  
Remonty, budowa, wnętrza i ogrody - dyskusje na forum