Favore.plForumSamochody, usługi transportowe

Bieżnik w oponie

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Bieżnik w oponie

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • hanka_w 9 wrz 2010, 13:42
    Czy panowie mogą mi pomóc? Nigdy wcześniej nad tym się nie zastanawiałam, aż do teraz. Jak głęboki powinien być bieżnik w oponie? Nie jestem pewna, ale być może powinnam się poważnie zastanowić nad wymianą opon. W chwili obecnej głębokość rowka na oponach ma średnio 3 mm.
    Cytuj
  • moniek 9 wrz 2010, 17:40
    Jeśli głębokość bieżnika opony spada spada poniżej 1,6mm, to zgodnie z przepisami prawnymi opona powinna być niezwłocznie wymieniona na nową. Więc twoje są jeszcze ok uśmiech
    Cytuj
  • finemon 9 wrz 2010, 20:46
    W idealnym świecie bieżnik nowych opon zużywa się po przejechaniu około 50tyś km. Jednakże duży wpływ na tą wartość ma styl jazdy, oraz stan dróg po których się poruszamy. Więc możesz spokojnie pokonać jeszcze kilka tysięcy, zanim wymiana ogumienia będzie konieczna.
    Cytuj
  • valdemar 9 wrz 2010, 21:49
    Jeśli masz opony całoroczne, to na twoim miejscu wymieniłbym je jeszcze przed okresem zimowym. Przyjmijmy, że nowe opony mają bieżnik o głębokości 8 mm. Twoje opony mają tylko 3mm co oznacza, że droga hamowania tak bardzo zużytego ogumienia może się wydłużyć ponad dwukrotnie, co bezpośrednio przekłada się na bezpieczeństwo jazdy.
    Cytuj
  • farko 9 wrz 2010, 23:33
    Zgadzam się z Waldkiem! Bezpieczeństwo jest najważniejsze. Jeśli w chwili obecnej jeździsz na oponach całorocznych, to na twoim miejscu w przeciągu najbliższego miesiąca zdecydowałbym się na wymianę opon.
    Cytuj
  • basior 10 wrz 2010, 6:15
    Zgodnie z kodeksem drogowym minimalna wymagana wysokość bieżnika to 1,6 mm. Jednak zalecana jest wymian opon, przy wysokości bieżnika 3mm. Wiec powinnaś wymienić oponki.
    Cytuj
  • dzasper 10 wrz 2010, 8:46
    Moim zdaniem niezależnie, czy jest to opona całoroczna, czy nie, przy takiej głębokości bieżnika powinna być ona niezwłocznie wymieniona. W końcu chodzi tu o nasze bezpieczeństwo.
    Cytuj
  • gargol 10 wrz 2010, 9:12
    Ludzie nie przesadzajcie. W większości krajów europejskich minimalna głębokość bieżnika wynosi 1,6mm. Ktoś kiedyś ustalił, że jazda na takim ogumieniu nie jest niebezpieczna, więc po co niepotrzebnie wydawać $.
    Cytuj
  • basior 10 wrz 2010, 10:36
    gargol napisał:Ludzie nie przesadzajcie. W większości krajów europejskich minimalna głębokość bieżnika wynosi 1,6mm. Ktoś kiedyś ustalił, że jazda na takim ogumieniu nie jest niebezpieczna, więc po co niepotrzebnie wydawać $.
    Dla mnie najważniejsze jest bezpieczeństwo moje i mojej rodziny. Ty jeśli chcesz, możesz jeździć nawet na łysych oponach.
    Cytuj
  • hanka_w 10 wrz 2010, 13:14
    Opony które w tej chwili posiadam są oponami całorocznymi, wiec w przeciągu najbliższych dwóch miesięcy wymienię je na nowe. Dzisiaj rano postanowiłam dokładniej sprawdzić głębokość bieżników i okazało się, że jest wynosi on średnio 2,8. Nie mam zamiaru stracić zniżek, lub życia przez własne skąpstwo.
    Cytuj
1 2 z 2  
Samochody, usługi transportowe - dyskusje na forum