Favore.plForumSamochody, usługi transportowe

Jakie felgi na zimę

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Jakie felgi na zimę

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • jimbim 9 wrz 2010, 12:03
    Planuję zakup ogumienia na okres zimowy, a co za tym idzie drugi komplecik felg. Czy to prawda, że w zimowych warunkach alusy bardzo się niszą? Czy myślicie, że dobrym pomysłem jest zakup felg stalowych na okres zimowy?
    Cytuj
  • ajan 9 wrz 2010, 12:59
    Wiele osób uważa, że rozsypywane zimą środki chemiczne lub sól powodują szybszą korozję felg aluminiowych. Nie jest to jednak prawdą. W chwili obecnej większość kół aluminiowych dostępnych w sprzedaży, jest zabezpieczona przed działaniem korozji.
    Cytuj
  • frank 9 wrz 2010, 14:07
    Niezależnie od tego, czy aluminiowych felg używamy latem czy zimą, to należy o nie dbać. Felga, która nie jest regularnie konserwowana może ulec korozji o każdej porze roku.
    Cytuj
  • waclaf 9 wrz 2010, 16:30
    Moim zdaniem to właśnie felgi stalowe są znacznie bardziej podatne na działanie korozji. Zazwyczaj są one znacznie bardziej porysowane poprzez zakładanie i ściąganie kołpaków, co w znacznym stopniu wpływa na dzianie procesów korozyjnych.
    Cytuj
  • esko 9 wrz 2010, 17:32
    Ponadto pomiędzy kołpak a felgę często dostają się drobne kamienie itd, które dodatkowo rysują powierzchnię felg stalowych.
    Cytuj
  • basior 9 wrz 2010, 17:53
    Z tego co wiem, to w zimie nie powinno się używać skorodowanych felg aluminiowych. Takie felgi, przy zetknięciu ze środkami chemicznymi stosowanymi zimą przy odśnieżaniu dróg, ulegną szybszej korozji. Nie zaleca się także używać zimą felg aluminiowych wysoko polerowanych oraz felg chromowanych. Ja osobiście posiadam komplet felg aluminiowych na lato i felg stalowych na zimę. Moim zdaniem takie rozwiązanie jest najlepsze.
    Cytuj
  • adomink 9 wrz 2010, 18:13
    Też posiadam dwa komplety felg, jedne aluminiowe drugie stalowe. Polecam takie rozwiązanie.
    Cytuj
  • fredi 9 wrz 2010, 21:40
    Koszt naprawy felg aluminiowych jest znacznie wyższy od stalowych, a w zimie o wypadek nie jest trudno. O wiele łatwiej jest wjechać w jakąś dziurę czy najechać na krawężnik. Dlatego też popieram, używanie felg stalowych w zimie.
    Cytuj
  • wawka 9 wrz 2010, 22:21
    Jeżeli kogoś stać na porządny samochód, to będzie korzystał z felg aluminiowych w zimie, nawet jeśli oznacza to zwiększone wydatki wielki uśmiech
    Cytuj
  • monol 10 wrz 2010, 1:27
    Mam opony całoroczne w swoim wozie, a co za tym idzie jeden komplet felg aluminiowych. Dlatego właśnie raz na jakiś kilka lat konieczne jest ich gruntowne odnowienie. Po prostu nie stać mnie na dwa komplety felg aluminiowych. Poza tym nie mam miejsca w domu na drugi komplet opon.
    Cytuj
1 2 z 2  
Samochody, usługi transportowe - dyskusje na forum