Favore.plForumSamochody, usługi transportowe

Płukanie silnika przed wymianą oleju, strona 2

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Płukanie silnika przed wymianą oleju

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • gutik 6 wrz 2010, 21:23
    Kilka dni temu zastosowałem środek do płukania silnika w moim oplu. Wszystko zrobiłem zgodnie ze wskazówkami, które znalazłem na opakowaniu więc mam nadzieję, że nie będę miał większych problemów z tego powodu w najbliższej przyszłości. Jak na razie wydaje mi się, że silnik pracuje ciszej. Nie zaobserwowałem jakichkolwiek wycieków. Ogólnie jestem z całej operacji zadowolony.
    Cytuj
  • basior 6 wrz 2010, 23:58
    Ja też ostatnio zdecydowałem się na użycie płynu o nazwie volvoline engine flush. Środek ten jest bardzo prosty w użyciu. Przed wymianą oleju wlewamy go do miski olejowej, po czym uruchamiamy silnik na 5 minut. Następnie spuszczamy i wymieniamy olej na nowy. Proste, łatwe i przyjemne. Po takiej operacji mam świadomość, że mój silnik jest czysty, rozrząd lepiej działa a cyrkulacja oleju się poprawiła.
    Cytuj
  • fredi 7 wrz 2010, 7:24
    Ja chyba nigdy się nie przekonam, do stosowania preparatów do płukania silnika.
    Cytuj
  • darooo 7 wrz 2010, 11:19
    gutik napisał:Kilka dni temu zastosowałem środek do płukania silnika w moim oplu. Wszystko zrobiłem zgodnie ze wskazówkami, które znalazłem na opakowaniu więc mam nadzieję, że nie będę miał większych problemów z tego powodu w najbliższej przyszłości. Jak na razie wydaje mi się, że silnik pracuje ciszej. Nie zaobserwowałem jakichkolwiek wycieków. Ogólnie jestem z całej operacji zadowolony.
    Przy każdej wymianie oleju(bez środka do płukania silnika) też wydaje mi się, że mój silnik działa ciszej wielki uśmiech
    Cytuj
  • MichaelloPL 14 mar 2011, 2:56
    Za granica plukanie jest norma przy kazdej wymianie oleju, wiec nie jest to nic nadzwyczajnego. Szczegolnie zmieniajac olej na klase wyzsza, jest to bardzo polecane. Sam olej nie rozpusci osadow z x lat, a co rozpusci to sie tym zabrudzi, i niby swiezy olej a juz brudny uśmiech
    Cytuj
  • agha_aga 30 mar 2011, 9:28
    jamak napisał:Jasne że tak, czyszczenie silnika jest raz na jakiś czas potrzebne a najlepszym środkiem do płukania silnika jest STP Engine Flish
    Cytuj
  • agha_aga 30 mar 2011, 9:30
    Jasne że tak, raz na jakiś czas nawet wskazane, a środek do płukania STP nie jest aż tak kosztowny w granicach 20zł
    Cytuj
Samochody, usługi transportowe - dyskusje na forum