Favore.plForumSamochody, usługi transportowe

Wymiana opon na zimowe - czy nadszedł już czas ?

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Wymiana opon na zimowe - czy nadszedł już czas ?

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • hanka_w 17 paź 2010, 16:06
    Temperatury spadają z dnia na dzień, a ciepła kurtka jest już nieodzowna. Czy z wymianą opon na zimowe można jeszcze poczekać ? Jakoś nie mogę się zmobilizować i raczej wolałabym to odłożyć na później wielki uśmiech
    Cytuj
  • hadok 17 paź 2010, 20:03
    Ja opony w swoim autku wymieniłem już 2 tygodnie temu.
    Cytuj
  • domik 17 paź 2010, 21:10
    Haniu nie ma na co czekać. Jeszcze trochę a zostaniesz na lodzie wielki uśmiech
    Cytuj
  • gufek 17 paź 2010, 21:43
    Temperatury w nocy są coraz bliższe zeru. Jeśli do tej pory nie pomyślałaś o wymianie opon na zimowe, to zrób to jak najszybciej. Wiesz chodzi tu przecież o twoje bezpieczeństwo !!!
    Cytuj
  • anetka21 18 paź 2010, 1:18
    Jakiś czas temu wymieniłam wszystkie opony w moim autku na całoroczne, wiec nie muszę się przejmować wymianą opon. Spryciara ze mnie hehe wielki uśmiech
    Cytuj
  • embeka 18 paź 2010, 6:19
    Naprawdę jest jeszcze ktoś kto nie wymienił opon na zimówki. Mąż zmienił opony w swoim i moim aucie na zimówki już 2 tygodnie temu.
    Cytuj
  • finemon 18 paź 2010, 9:21
    Ludzie nie przesadzajcie. Śniegu przecież jeszcze nie ma. Moim zdaniem z wymianą ogumienia na zimowe można spokojnie poczekać do końca października.
    Cytuj
  • grant 18 paź 2010, 11:20
    Zgadzam się z przedmówcą ja co roku zmieniam oponki 1 listopada.
    Cytuj
  • unfall 27 paź 2010, 14:07
    zgodnie z badaniami i koncernów oponiarskich i instytucji badawczych okres zmiany opon z letnich na zimowe powinien, być zawarty w czasie kiedy temperatura otoczenia spada poniżej 7 stopni C. Uwarunkowane jest to składem mieszanki wykorzystywanej do produkcji opon- inne właściwości fizyczne.
    Cytuj
  • aluguma 15 wrz 2011, 21:20
    witam!
    zgadzam się z poprzednią wypowiedzią - opony należy wymienić kiedy temperatura zacznie stopniowo spadać. Tak też napisali na stronie firmy, w której kupuję opony i kiedyś kupowałam felgi do mojego Renault Megane uśmiech a poza tym pozwolę sobie zacytować: "Sama wymiana opon z letnich na zimowe powinna nastąpić w momencie, kiedy temperatura na zewnątrz spadnie do ok. +5 stopni C. Obserwujmy sobie wcześniej pogodę przez tydzień lub 2 tygodnie, aż zauważymy, że temperatura regularnie zaczyna spadać – oznaczać to będzie, że lada moment spadnie śnieg, a zatem czas na zmianę kół na zimowe."
    no to chyba jasne, że nie ma sie co spieszyć z wymianą, a jedynie kupować opony lepiej wczesniej buziak
    ja właśnie u nich kupiłam oponki Uniroyal MS Plus 66, ale nie dla siebie tylko dla męża - na moich pewnie pojeżdżę jeszcze "trochę" przymrużenie oka
    pozdrawiam
    Cytuj
1 2 z 2  
Samochody, usługi transportowe - dyskusje na forum