Favore.plForumSzkoły, kursy, szkolenia, korepetycje

Uczelnia państwowa czy prywatna?, strona 5

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Uczelnia państwowa czy prywatna?

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • casia1980 17 mar 2011, 23:15
    Podobno w USA większą renomę mają właśnie prywatne uczelnie i tam trudniej się dostać...
    Cytuj
  • yellowphone 18 mar 2011, 0:24
    Kiedy ja starałam się o pracę to nie pytali mnie na rozmowie czy studiowałam na państwowej czy prywatnej uczelni. Za to padlo pytanie czy to były studia dzienne czy wieczorowe.
    Cytuj
  • blow 18 mar 2011, 1:41
    Myślę, że jest różnica w postrzeganiu pracodawców typów uczelni. Wiadomo nie od dziś - uczelnie prywatne w Polsce uczą i wymagają mniej, łatwiej się do nich dostać, a poziom nauczania jest niższy. Dlatego jeżeli masz wybór to staraj się iść na uczelnię publiczną.
    Cytuj
  • peana 4 maj 2011, 15:15
    Ja studiowałam i na prywatnej uczelni i publicznej. Wiadomo, że wszędzie trzeba się uczyć, jednak jeżeli chodzi o wyciągane konsekwencje to na pewno na uczelni prywatnej jest łatwiej. O wiele lżej zdaje się egzaminy, no i jednak przyszli pracodawcy zwracają większą uwagę na to jaką uczelnię się skończyło.
    Cytuj
  • kamila67 1 cze 2011, 8:11
    na prywatnych jest dokładnie taki sam tryb nauczania jak na panstwowych. osobiście robiłam dwa kierunki. jeden dziennie a drugi zaocznie w sieci na www.e-studia.pl. z obu wariantów byŁam zadowolona tak sMO.
    Cytuj
  • jacek-slo 23 gru 2011, 11:49
    sam studiuje na prywatnej - alamamer w warszawie (studiuje ekonomie) i jak najbardziej moge polecic. jedyny minus w porownaniu z panstwowka to oplaty. ale ma to tez swoje dobre strony - ucze sie przedsiebiorczosci i odpowiedzialnosci i co najwazniejsze zdobywam doswiadczenie, ktore pozwoli mi lepiej i szybiciej wystartowac w karierze. poziom mojej uczelni jest na prawde wysoki i ludzie fajni, wiec warto zdecydowac sie na uczelnie prywatna.
    Cytuj
  • UV-Druk 9 mar 2012, 10:46
    Prywatna uczelnia jest płatna to wiadome ale daje nam więcej możliwości - np w trybie weekendowym mamy czas w tygodniu na prace na pełnym etacie co w przypadku Państwowych dziennych uczelni nie wchodzi w gre.. skrzywienie


    Cytuj
  • grawol 30 maj 2012, 11:46
    Ja jestem zwolennikiem prywatnych uczelni, zresztą podobnie jak w innych branżach - wszystko co prywatne jest lepsze od publicznego, z własnego doświadczenia znam jedną prywatną uczelnię, mianowicie Vistulę - rektorem tam jest profesor Rybiński. Już na pierwszy rzut oka jak sie tam wchodzi to od razu widać, że to nie jest firma zarządzana przez państwo. Wnętrza ładne, wyposażenie sal super, uśmiechnieci ludzie na korytarzach. Totalne przeciwieństwo smutnych polskich uczelni.
    Cytuj
  • emgielka 7 maj 2013, 18:30
    mogę polecić szkołę na, której sama studiuje . Jest to szkoła OMEGA. Teraz otwierają bardzo fajne nowego kierunki m.in asystent stomatologii
    Cytuj
  • sloneczko9 15 kwi 2014, 18:42
    Moim zdaniem obecnie to jaką uczelnie wybierzemy nie odgrywa takiej dużej roli . Najważniejsze to wybór kierunku, który da nam pewne perspektywy na znalezienie dobrego zawodu w przyszłości jak i będzie dla nas interesujący.
    Obecni coraz bardziej rozwijają się uczelnie prywatne. O wiele bardziej niż te państwowe stawiają na doskonalenie, uruchamiają przyszłościowe, wynikające z potrzeb rynku kierunki. Na przykład polecam zerknąć na ofertę Wyższej Szkoły Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa w Poznaniu: http://www.wsnhid.pl/ - można studiować tam takie kierunki jak:
    doradztwo i coaching,
    Bezpieczeństwo w biznesie
    oraz ciekawe specjalizacje po informatyce/
    Cytuj
Szkoły, kursy, szkolenia, korepetycje - dyskusje na forum
Poprzednia: Kursy grafiki