Kiedy ja starałam się o pracę to nie pytali mnie na rozmowie czy studiowałam na państwowej czy prywatnej uczelni. Za to padlo pytanie czy to były studia dzienne czy wieczorowe.
Myślę, że jest różnica w postrzeganiu pracodawców typów uczelni. Wiadomo nie od dziś - uczelnie prywatne w Polsce uczą i wymagają mniej, łatwiej się do nich dostać, a poziom nauczania jest niższy. Dlatego jeżeli masz wybór to staraj się iść na uczelnię publiczną.
Ja studiowałam i na prywatnej uczelni i publicznej. Wiadomo, że wszędzie trzeba się uczyć, jednak jeżeli chodzi o wyciągane konsekwencje to na pewno na uczelni prywatnej jest łatwiej. O wiele lżej zdaje się egzaminy, no i jednak przyszli pracodawcy zwracają większą uwagę na to jaką uczelnię się skończyło.
na prywatnych jest dokładnie taki sam tryb nauczania jak na panstwowych. osobiście robiłam dwa kierunki. jeden dziennie a drugi zaocznie w sieci na www.e-studia.pl. z obu wariantów byŁam zadowolona tak sMO.
sam studiuje na prywatnej - alamamer w warszawie (studiuje ekonomie) i jak najbardziej moge polecic. jedyny minus w porownaniu z panstwowka to oplaty. ale ma to tez swoje dobre strony - ucze sie przedsiebiorczosci i odpowiedzialnosci i co najwazniejsze zdobywam doswiadczenie, ktore pozwoli mi lepiej i szybiciej wystartowac w karierze. poziom mojej uczelni jest na prawde wysoki i ludzie fajni, wiec warto zdecydowac sie na uczelnie prywatna.
Prywatna uczelnia jest płatna to wiadome ale daje nam więcej możliwości - np w trybie weekendowym mamy czas w tygodniu na prace na pełnym etacie co w przypadku Państwowych dziennych uczelni nie wchodzi w gre..
Ja jestem zwolennikiem prywatnych uczelni, zresztą podobnie jak w innych branżach - wszystko co prywatne jest lepsze od publicznego, z własnego doświadczenia znam jedną prywatną uczelnię, mianowicie Vistulę - rektorem tam jest profesor Rybiński. Już na pierwszy rzut oka jak sie tam wchodzi to od razu widać, że to nie jest firma zarządzana przez państwo. Wnętrza ładne, wyposażenie sal super, uśmiechnieci ludzie na korytarzach. Totalne przeciwieństwo smutnych polskich uczelni.
Moim zdaniem obecnie to jaką uczelnie wybierzemy nie odgrywa takiej dużej roli . Najważniejsze to wybór kierunku, który da nam pewne perspektywy na znalezienie dobrego zawodu w przyszłości jak i będzie dla nas interesujący.
Obecni coraz bardziej rozwijają się uczelnie prywatne. O wiele bardziej niż te państwowe stawiają na doskonalenie, uruchamiają przyszłościowe, wynikające z potrzeb rynku kierunki. Na przykład polecam zerknąć na ofertę Wyższej Szkoły Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa w Poznaniu: http://www.wsnhid.pl/ - można studiować tam takie kierunki jak:
doradztwo i coaching,
Bezpieczeństwo w biznesie
oraz ciekawe specjalizacje po informatyce/