Favore.plForumSzkoły, kursy, szkolenia, korepetycje

Wybór szkoły dla dziecka, strona 3

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Wybór szkoły dla dziecka

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • nafnafff 13 lut 2011, 12:52
    Jestem za publiczną szkołą, nie chciałabym żeby moje dzieci od przedszkola uczestniczyły w wyścigu szczurów, a tak właśnie jest w tych prywatnych szkołach.
    Cytuj
  • Grantorino 13 lut 2011, 13:43
    Też słyszałem, że tak jest. Najpierw to rodzice mają mega ciśnienie, kto lepszy, kto ladniejszy, studia juz wybrane, a dzeci to szybko łapią i się zaczyna niezdrowa rywalizacja. Brrr!
    Cytuj
  • Barbra67 13 lut 2011, 15:00
    Moim zdaniem w szkole państwowej, gdzie są dzieci z różnych środowisk dziecko będzie lepiej przystosowane do twardej rzeczywistości, zahartowane.
    Moi znajomi lata temu posyłali swoją córkę do prywatnej szkoły, wtedy jeszcze bardzo malo było takich szkół w Polsce. A potem wyszło tak, że nie było ich stać na drogie czesne i przenieśli ją do publicznej szkoły. No i był niezły dramat. Nie potrafila się tam odnaleźć, zaczęły się wagary, symulowanie chorób żeby nie iśc do szkoły itp. A na własnym i moich dzieci przykładzie mogę powiedzieć, że po państwowej szkole mozna iść na dobre studia i mieć dobry zawód.
    Cytuj
  • Yago 13 lut 2011, 16:53
    Mnie nie przekonują prywatne szkoły pod względem poziomu nauczania i wymagań. Może są wyjątki, ale w większości pewnie jest podejście takie, że jak płacisz to musi zdać.
    Cytuj
  • latynowska8 13 lut 2011, 18:08
    Nie powiedziałabym... w tej szkole, którą znam, zdarza się, że rodzice wypisuja dzieci ze szkoły ze względu na zbyt wysoki poziom. A gdyby jakis rodzic chcial interweniować, że jego dziecko powinno dostawać lepsze oceny bo płacą, to usłyszy raczej, że jak mu sie nie podoba to może zabrać dzieck oze szkoły, bo tam jest kolejka chętnych... ale pewnie są różne szkoły.
    Cytuj
  • Eli2010 13 lut 2011, 22:07
    To pewnie zależy od konkretnej szkoły, od nauczycieli. Moja znajoma ma córkę w szkole prywatnej, wcześniej chodzila do innej ,ale zmieniła się nauczycielka, która podlizywała sie tylko rodzicom, a zamiast dbać o wysoki poziom nauczania caly czas organizowała zabawy. Na pewno nie ma co zakładać, że jak prywatna szkoła to wszystko będzie lepsze. Na razie rozważam plusy i minusy obu rozwiązań.
    Cytuj
  • becia_koronczarka 14 lut 2011, 1:09
    Ja chodziłam do zwyczajnej szkoły i jakos żyję.
    Cytuj
  • Ronjaa 14 lut 2011, 8:13
    becia_koronczarka napisał:Ja chodziłam do zwyczajnej szkoły i jakos żyję.
    Wybacz, ale to głupi argument. Dlaczego miałabyś nie żyć? Chodzi o porównanie poziomu szkół, możliwości jakie dają naszym dzieciom. Ty chyba nie jesteś za bardzo w temacie albo patrzysz na to kompletnie jednostronnieuśmiech
    Cytuj
  • becia_koronczarka 14 lut 2011, 10:25
    No sorry, ale chyba nie muszę mieć dzieci żeby mieć na ten temat swoje zdanie. To nie jest forum dla rodziców. Lepiej zobacz w jakim dziale zostal założony ten wątek.
    Cytuj
  • AntyMaterialistka 14 lut 2011, 11:58
    Dzieci mojego brata chodzą do społecznego gimnazjum. Nie wiem dokladnie jakie jest czesne, ale mówią, że gdyby zapisali dzieciaki na te zajęcia dodatkowe, ktore mają w szkole, to zaplaciliby jeszcze więcej. Brat z żoną pracują do późna, więc ni martwią się, że ich dzieci nie ma kto przypilnować i nie wiadomo jakie sobie znajdują rozrywki, bo w tej szkole maja cas zorganizowany do 18. Co do poziomu nauczania to niektórzy uczniowie rezygnują z te jszkoly własnie ze względu na zbyt wysoki pozioom.
    Cytuj
Szkoły, kursy, szkolenia, korepetycje - dyskusje na forum