więcej
W roku 2007-2008 też można nie płacić 19 % podatku od dochodu jeśli mamy prawo do skorzystania z tzw. „ulgi meldunkowej”.
Z ulgi meldunkowej może skorzystać ten co był zameldowany w sprzedawanym mieszkaniu lub domu na pobyt stały przez co najmniej 12 miesięcy. Do 12-miesięcznego okresu zameldowania wlicza się również zameldowane przed 2007 rokiem oraz przed datą nabycia nieruchomości. Okres zameldowania nie musi być nieprzerwanym okresem i może się składać z krótszych okresów zameldowania.
Jednak dodatkowym warunkiem jest to, że sprzedający powinien do 30 kwietnia następnego roku złożyć w swoim urzędzie skarbowym oświadczenie, że spełnia warunki do zwolnienia. I nie ma wtedy podatku.
| Dodano: 27 mar 2011, 14:05
więcej
Rzeczpospolita oferuje płatny dostęp do swoich treści - głównie prawnych. Od początku roku za taki dodatek PlusMinus też trzeba płacić choć wcześniej był za darmo. Podobno są chętni.
Jeśli ktoś szuka szybkiej i płytkiej informacji to takie portale jak WP czy Interia są dla niego wymarzonym miejscem. Klepanka PAP-u zaspokoi tych co chcą na szybko coś przeczytać. I takie newsy będą darmowe... przynajmniej na razie.| Dodano: 25 mar 2011, 20:24
więcej
Szkoda tylko, że niektóre OPP zrobiły sobie z cudzych datków biznes i te pieniądze przeznaczają na pensje. To jest więcej niż chore. Znam organizację, której zarząd przy 5 tys. z 1 % wypłacił sobie 350 tys. zł w pensjach. Srodki pochodziły z różnych państwowych dotacji i darowizn.| Dodano: 23 mar 2011, 11:26
więcej
A niech skarbówka przyjdzie wcześniej to nie ma prawa się jej wpuszczać. Normalnie zamyka się takiemu drzwi przed nosem i karze przyjść później. To jedyny moment w życiu przedsiębiorcy kiedy jest górą nad skarbówką.| Dodano: 20 mar 2011, 19:13
więcej
To będzie ciekawe doświadczenie samemu przeprowadzić spis. Takiego coś jeszcze w Polsce nie było. Czy będą jakieś problemy jak z tymi elektronicznymi PItami co niby się złożyło a jednak formularze nie dochodziły. Zobaczymy. Wszystko wyjdzie w praniu.| Dodano: 14 mar 2011, 22:10
więcej
Jest określona ścieżka/procedura zatrudniania stażysty.
1.Najpierw taka osoba musi się zarejestrować jako bezrobotna
2. bezrobotny sam szuka stażu lub korzysta z tych zgłoszonych do urzędu pracy. Wtedy to pracodawca składa wniosek o zorganizowanie stażu. To nie jest tak, ze takiego stażystę bierze się jak towar z półki.
3. pracodawca i starosta podpisują umowę stażową - rozporządzenie ministra pracy z 20 sierpnia 2009 ws. szczegółowych warunków odbywania stażu przez bezrobotnych (dzu 2009 nr 142 poz 1160)
I tak to wygląda w skrócie.| Dodano: 12 mar 2011, 20:01
W trosce o wiarygodność opinii oraz reputację usługodawców rejestrujemy adresy IP komputerów, z których wystawiane są opinie. Użytkownik wystawiający opinię proszony jest również o podanie danych kontaktowych, które nie są jednakże weryfikowane.