-
Coraz więcej stron fachowych i gazet wprowadza abonamenty, co powoduje, że za dostęp do treści trzeba płacić. Czy w ogóle Polacy są gotowi płacić za coś takiego. Czy ty jesteś gotów płacić.
Cytuj
-
-
Zależy co to za treści, jak fachowe to raczej tak, ale pod warunkiem że wiem co kupuję. Inaczej to kupowanie kota w worku.
Cytuj
-
Za bardzo specjalistyczną wiedzę to już od dawna się płaci i to krocie. Za czasopismo o funduszach emerytalnych - kwartalnik, to koszt ok 60-70 zł za egzemplarz (dokładnie nie pamiętam). Nie jest to pismo skierowane do dużego kręgu odbiorców, ale koszt jak na 1 egzemplarz jest raczej wysoki.
Cytuj
-
Ale ten przykład z fachowymi czasopismami uważam za trochę nietrafiony. Specjalistycznych książek też przecież nie znajdziemy w sieci tylko musimy je kupić. A tu raczej chodzi treści powszechne typu jakieś informacje, wydarzenia itp.
Cytuj
-
Chciałem tylko powiedzieć, że jedni już płacą a inny dopiero będą płacić. To i tak już się dzieje, choć nie na taką skalę jak chcieliby wydawcy prasy czy innych mediów.
Cytuj
-
-
Nie tak dawno Gazeta Prawna zaeksperymentowała o sporo treści na ich stronach było na zasadzie nagłówka i reszta płatna. Ale chyba im szybko ludzie zaczęli odchodzić bp szybko z tego pomysłu zrezygnowali. Polacy nie są przyzwyczajeni do płacenia za coś co można znaleźć gdzie indziej.
Cytuj
-
Rzeczpospolita oferuje płatny dostęp do swoich treści - głównie prawnych. Od początku roku za taki dodatek PlusMinus też trzeba płacić choć wcześniej był za darmo. Podobno są chętni.
Jeśli ktoś szuka szybkiej i płytkiej informacji to takie portale jak WP czy Interia są dla niego wymarzonym miejscem. Klepanka PAP-u zaspokoi tych co chcą na szybko coś przeczytać. I takie newsy będą darmowe... przynajmniej na razie.
Cytuj
-
Przodownikiem w opłatach był Murdoch ten właściciel News Corp. To on zaczął pobierać opłaty za dostęp treści swoich gazet. I chyba po częśći mu się udało. Jeśli nie przesadzi się z ceną to można na tym zyskać. Polskie jak znam życie pazerność weźmie górę i przegną z ceną.
Cytuj
-
Rozwój tabletów sprawi, że zamiast jednej gazety ludzie będą chcieli mieć dostęp do kilku papierów. To otwiera drogę do stworzenia wspólnej platformy transakcyjnej dla wielu wydawców i oferowania im swojego contentu. ja też chętnie zapłaciłbym np. 5 zł za dostęp do tekstów z różnych gazet, a nie kupować całe wydanie dla 1 artykułu.
Cytuj
-
Obecnie każdy swoją rzepkę skrobie. Za filmy się płaci, za muzykę za całe mnóstwo innych rzeczy. A kiedy powstanie taki market medialny jak TESCO dla żywności? To było by rozwiązanie i każdy byłby zadowolony. W jednym miejscu i Rzeczpospolita i Życie Warszawy i inne gazety regionalne.
Cytuj