Favore.plForumKomputery, Internet, telefony

Czy zakupy grupowe są opłacalne te z Groupon

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Czy zakupy grupowe są opłacalne te z Groupon

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
Wróć do forum: Komputery, Internet, telefony 1 2 3 4 z 4  
  • Start123 26 mar 2011, 12:11
    Nie tak dawno usłyszałem coś o zakupach grupowych, gdzie jest tam jakaś oferta i ludzie grupowo ją kupują dzięki czemu mogą sporo zaoszczędzić. Nie za bardzo rozumiem o co w tych chodzi. Gdzie to się kupuje? Trzeba zebrać paczkę ludzi i kupić hurtem czy przyłączamy się do kogoś?
    Cytuj
  • Fafikon 26 mar 2011, 15:44
    Takie zakupy dopiero zdobywają popularność i coraz więcej pojawia się takich serwisów. Ale czy to jakaś wielka okazja, nie wiem nie sprawdzałem, chociaż temat mnie zaintrygował.
    Cytuj
  • DR_ZYSK 26 mar 2011, 16:38
    Pierwsze co rzuca się w oczy odwiedzając serwis rabatowy to mega olbrzymia zniżka, która działa no chyba na każdego. Któż z nas nie kupił czegoś widząc promocja 50% taniej !!!.
    W serwisach z obniżka 50 % to , bo często są tam przeceny 90%.
    „49 zł zamiast 130 zł za kompleksową pielęgnację twarzy – peeling", „Czekoladowy zabieg relaksująco – rewitalizujący (…) zamiast 130 zł zapłacisz 52 zł”, „Jedyne 39 zł za kupon o wartości 300 zł na fotodepilację”, "Profesjonalne pranie dywanów na terenie całego kraju za 39 zł zamiast 108 zł", "69 zł zamiast 140 zł za zabieg Drenażu Limfatycznego lub Elektrostymulację w salonie kosmetycznym XYZ".
    To działa na wyobraźnię prawda. Szczerze przyznam, że nie korzystam, nie mam zaufania do takich ofert ale zdaję sobie sprawę jak ten mechanizm działa.
    Cytuj
  • Buyer 26 mar 2011, 18:06
    Powiedziałbym, że to marketing i socjotechniki w najczystszym wydaniu.
    Komunikaty takie jak „oszczędzasz 301 złotych” czy „rabat 75%” przemawiają do naszych rozumów, nawet jeśli początkowe ceny były wyższe niż bylibyśmy w stanie zapłacić. Każdy woli płacić mniej.
    Tak samo jest jeśli widzimy np. kurs obsługi komputera Word czy Excel w cenie 300 zł ale z kuponem 50 zł. I choć nie potrzebujemy kursu to myśli a co mi tam może poznam coś nowego. 50 zł to nie majątek.
    Cytuj
  • Frazer30 26 mar 2011, 19:52
    Inne sztuczki to ilość voucherów jakie zostały. Jeśli z 1000 zostało 20 a aukcja kończy się za 10 minut to wychodzimy z założenia że te 980 osób co kupiło wywęszyło, że to jakaś okazja. Skoro oni kupili to ja też .
    Cytuj
  • HyperTrading 26 mar 2011, 23:13
    Obecnie działa nie tylko Groupon ale cała masa serwisów tego typu, że wymienię te które znalazłem
    snuper.pl
    godealla.pl
    grupeo.pl
    znizkomania.pl
    wartorazem.pl
    mygroup.pl
    I masa innych. To jakaś plaga wielki uśmiech
    Cytuj
  • Holo_gram 26 mar 2011, 23:29
    Takie serwisy to samonapędzający się biznes. Często płacą 5 lub 10 zł za przekazanie e-maila z ofertą do znajomego. Ale nie jest tak, że możemy zakładać fałszywe skrzynki i polecać siebie. Cena 5 czy nawet 10 złotych za jeden adres e-mail jest jednak mniejsza niż może się początkowo wydawać. Serwis dostaje bowiem kontakt do osoby zainteresowanej dalszymi zakupami i może jej wysyłać informacje o kolejnych promocjach.
    Cytuj
  • InfernoO 27 mar 2011, 1:01
    Holo_gram napisał:Takie serwisy to samonapędzający się biznes. Często płacą 5 lub 10 zł za przekazanie e-maila z ofertą do znajomego. Ale nie jest tak, że możemy zakładać fałszywe skrzynki i polecać siebie. Cena 5 czy nawet 10 złotych za jeden adres e-mail jest jednak mniejsza niż może się początkowo wydawać. Serwis dostaje bowiem kontakt do osoby zainteresowanej dalszymi zakupami i może jej wysyłać informacje o kolejnych promocjach.
    ... A zbudowaną w ten sposób bazę danych można wykorzystać do późniejszych działań marketingowych nastawionych na budowanie lojalności klienta. Czysty zysk, bo normalnie należałoby zbierać dane klientów lub je po prostu "kupić". A tu sami klienci polecają następnych. To prawie jak piramida finansowa uppsss osobowa.
    Cytuj
  • Mistrzu21 27 mar 2011, 9:00
    O jednej z ofert w atrakcyjnych cenach

    "Wychodzi na to, że fundując sobie depilację laserową na bikini, pachy i łydki w dobrze ocenianym salonie za 30% ceny wynikającej z cennika zostałam oszukana. Podobnie w przypadku zabiegów dermatologicznych w jednym z najlepszych salonów w moim mieście. A zapłaciłam także tylko 30% ceny wynikającej z cennika. O la boga, co ja teraz zrobię? Chyba pojadę na wakacje za zaoszczędzone pieniądze aby pokazać to moje ciało, którego już nie muszę golić i twarz, z której zniknęły mi paskudne blizny. Ach, nie zapomnę żeby wszystkim mówić, że jestem tu i wyglądam jak wyglądam bo mnie oszukali..."

    Może to jest tak, że cena takich promocji nie odzwierciedla jakości usług w normalnych cenach?? Przeceny rzędu 30 proc. rozumiem, ale 70 czy 9 proc już nie za bardzo. Tam gdzieś musi być haczyk i stawiam na jakość a raczej jej brak
    Cytuj
  • PytamWAS 27 mar 2011, 12:16
    Ja się dałem 18 lat temu nabrać na wysokie oprocentowanie w banku. Po 3 miesiącach padł. Pieniądze odzyskałem dopiero po 2 latach. Nie wierzę w promocje i obniżki bo to oszukiwanie ludzi.
    Cytuj
1 2 3 4 z 4  
Komputery, Internet, telefony - dyskusje na forum