Favore.plForumKomputery, Internet, telefony

Czy zakupy grupowe są opłacalne te z Groupon, strona 3

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Czy zakupy grupowe są opłacalne te z Groupon

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • TopGun 28 mar 2011, 15:34
    Tak wszyscy o tych zakupach grupowych, a ja z tego nie korzystam. Dla mnie to jakaś ściema. Nagle wystawiają coś taniej o 90%??? A może najpierw zawyżyli niebotycznie ceny, aby później spuścić? To nie byłoby nic nowego.
    Cytuj
  • Scann 28 mar 2011, 16:25
    Ale co na takich zakupach grupowych można znaleźć? SPA, masaże, wejściówki na obiad. Widział ktoś TV w przecenie 70 % albo inny sprzęt elektroniczny? Ja nie widziałem, ciekawe dlaczego. Podnieśliby cenę TV do 7000 zł a później zniżyli do 1500 zł. Kto by w to uwierzył? Nie ja.
    Cytuj
  • Forrest_Gump 11 kwi 2011, 15:47
    Przyznam szczerze, że nigdy nie korzystałam z Groupon. Dwa razy siostra podarowala mi kupon z Zakuponik.pl. Byłam na mancure i wszystko bylo tak jak nalezalo. Polecam, bo maja naprawde fajne oferty uśmiech
    Cytuj
  • AdamSaM 11 kwi 2011, 16:36
    Podobno ten cały Groupon ma zamiar w USA sprzedawać jakieś kupony na domy. Pewnie nie będzie to 90% upustu, ale zawsze ileś tam procent mniej będzie.
    Cytuj
  • SawkaE 15 kwi 2011, 8:57
    To jest życie. Jakiś facet z Chicago przeżył cały rok na kuponach Groupona nie wydając na życie ani grosza. Wygrał chyba coś w jakiejś loterii. Rzucił wszystko, dom, pracę i przyjaciół i wyruszył w podróż marzeń każdego podróżnika.
    Warto obejrzeć film na onet

    Cytuj
  • SawkaE 16 maj 2011, 14:05
    To co serwisy grupowe oferują i jakie zniżki dają można poczytać
    na interaktywnie.com.pl

    [url=http://interaktywnie.com/biznes/artykuly/e-commerce/zakupy-grupowe-citeam-pl-z-200-tysiacami-real-users-20241]link[/url]

    Groupon i długo, długo nic - tak w statystykach wyglądają serwisy grupowe w Polsce. Można jednak na tym polu jeszcze powalczyć o podium. Citeam.pl ze stajni Allegro, który ruszył w lutym, jeszcze w tym samym miesiącu trafił do pierwszej szóstki w Megapanelu.

    Może dla klienta to się jakoś opłaca, ale dla firmy już tak nie za bardzo. Na dzień dobry muszą dać 50% zniżki albo good bye.
    Cytuj
  • 4Alien 16 maj 2011, 17:51
    Namnożyło się tych serwisów grupowych. To chyba bardzo intratny biznes inaczej nie pchaliby się w to.
    Cytuj
  • bizzwizz 29 cze 2011, 17:39
    4Deal napisał:Też uważam, że wszystkie serwisy upadną nawet groupon bo zabraknie firm-desperatów, sprzedających poniżej kosztów.
    Przychodzący z takim kuponem nie jest i nigdy nie będzie klientem bo nie ma powrotów no chyba że przy kolejnej okazji.
    Takie „promocje” zrażają do firmy pozostałych klientów płacących normalne ceny bo czują się oni oszukanymi frajerami. Ktoś za te promocje płaci.
    Po pierwsze, to w usługach nawet upust rzędu kilkudziesięciu procent nie musi oznaczać sprzedaży ze stratą.
    Po drugie, zakupy grupowe to nie instrument sprzedażowy, tylko marketingowy. Ważne jaki jest koszt przyciągnięcia Klienta do nas.
    Po trzecie, to późniejsza lojalność klienta zależy w znacznej mierze od usługodawcy. Dobra usługa, przyjazny personel... Nam udaje się osiągać lojalność na poziomie 25-30% klientów, a tym samym projekty z Grouponem są wysoce rentowne. Szczegóły o zyskownej współpracy salonu kosmetycznego z Grouponem na blogu
    Zapraszam!
    Cytuj
  • Wurzel 3 sie 2011, 20:20
    Zakupy grupowe to bardzo ciekawa opcja. Często zniżki są kosmiczne. Np. ostatnio wyłapałem ofertę na prawko jazdy w Lublinie za 700 zł
    Cytuj
  • Wurzel 5 sie 2011, 20:17
    Pewnie, że są opłacalne. Tylko trzeba dokonywać zakupów grupowych z rozsądkiem i nie działać pod wpływem emocji.
    Cytuj
Komputery, Internet, telefony - dyskusje na forum