więcej
OOOO tych zmian ma być więcej. Zmieni się przecież aż 90 ustaw.
NP. Zgodnie z nowymi przepisami, zamiast oryginałów będzie można przedkładać w urzędach kopie dokumentów potwierdzających wykształcenie (dyplomy, świadectwa ukończenia szkoły) oraz kopie odpisów aktów stanu cywilnego. W przypadku uzasadnionego podejrzenia oświadczenia nieprawdy - zainteresowany organ będzie mógł samodzielnie uzyskać informacje od właściwego urzędu skarbowego lub ZUS.
Nie tak dawno w radio słyszałem o młodym człowieku, który musiał odstać szmat czasu w kolejce w ZUS aby dostać zaświadczenie, żnie jest rencistą ani ... emerytem. Taki dokument zażyczył sobie potencjalny pracodawca. Jakaś paranoja.
| Dodano: 24 lis 2010, 19:39
więcej
Może na temat jest za wcześnie, ale w tym wątku można zbierać informacje o tym co można odliczyć w zeznaniu podatkowym za 2011 rok.
Wiele ustaw jest jeszcze w trakcie procesu legislacji, ale jeśli staną się faktem, to niektóre ulgi mogą zostać uszczelnione.| Dodano: 19 lis 2010, 9:49
więcej
Bo te całe ograniczenie było po to wprowadzane, aby do firmy nie kupować mercedesów, BMW czy Porsche. A co państwo obchodzi co ja będę z mercedesem robił w firmie. Mogę nim wozić jajka albo sałatę na targ.
Ja rządowi nie mówię czym może jeździć, to dlaczego oni mi zakazują odliczania całego VAT naliczonego !.| Dodano: 12 lis 2010, 16:15
więcej
Tak samo jak z wydatkami na abonamenty medyczne. Rózne interpretacje mówiły co innego: a to są zwolnione z podatku, a to są opodatkowane. I sprawą zajął się NSA, który wydał wyrok, że abonamenty są jednak opodatkowane tj. stanowią przychód podatnika. W tym przypadku też firmy muszą korygować deklaracje, a pracownicy płacić podatek. Nikt nie pomyślał, jakie konsekwencje będzie miał wyrok.| Dodano: 10 lis 2010, 19:43
więcej
W interpretacji podatkowej z 20 paź. 2010 IPPP2/443-563/10-2/KOM dyrektor Izby skarbowej w Warszawie uznał, że usługi indywidualnego doradztwa zawodowego podejmowane w ramach projektów, w wymiarze 2 godzin na osobę, są opodatkowane stawką podstawową VAT 22 proc.
W sprawie chodziło o to, że wnioskodawczyni jest psychologiem, która ukończyła studia podyplomowe - doradztwo zawodowe. Jej działalność obejmuje: różnego rodzaju szkolenia (warsztaty aktywizacyjne, warsztaty z zakresu technik aktywnego poszukiwania pracy oraz warsztaty kompetencji społecznych), indywidualne poradnictwo zawodowe oraz poradnictwo psychologiczne. Myślała,że usłgi doradztwa dla osób długotrwale bezrobotny są zwolnione z VAT, ale niestety tak nie jest.
Dyrektor IS uzasadniał tak
"usługa indywidualnego doradztwa zawodowego podlegać będzie opodatkowaniu podatkiem VAT, gdyż nie można jej uznać za usługę edukacyjną wymienioną w katalogu usług zwolnionych od podatku od towarów i usług zawartym w załączniku nr 4 do ustawy o VAT oraz przepisach wykonawczych do ustawy. Będzie to natomiast usługa doradztwa wyłączona na podstawie art. 113 ust.13 pkt 2 z prawa do korzystania ze zwolnienia podmiotowego, o którym mowa w art. 113 ust. 1 i 9 ustawy o VAT. Tym samym winny być opodatkowana podstawową stawką podatku VAT w wysokości 22%."
Doradzaj, płacz i płać VAT. Tak bym to podsumował.| Dodano: 6 lis 2010, 15:11
W trosce o wiarygodność opinii oraz reputację usługodawców rejestrujemy adresy IP komputerów, z których wystawiane są opinie. Użytkownik wystawiający opinię proszony jest również o podanie danych kontaktowych, które nie są jednakże weryfikowane.