Favore.pl

Informacje o użytkowniku "bankowy77"

Informacje o użytkowniku "bankowy77"

Wyślij zapytanie Zobacz opinie lub Wystaw opinię Obserwuj
Kontakt
- dane niedostępne -
Rejestracja
7 kwi 2011, 8:49
STATYSTYKI
  • Opini pozytywnych 0
  • Opini neutralnych 0
  • Opini negatywnych 0
  • Aktywnych usług 0
  • Aktywnych produktów 0
  • Wpisów na forum 26
  • Wpisów w bazie wiedzy 0
1 2 3 z 3  
Getin Kwartalny Profit Plus
  • więcej Nie ma bezkosztowo, widocznie w banku kazali tak mówić. idąc za przykładem wyżej. 30 tyś. zł z tych 100 tysięcy jest przeznaczana na fundusz ubezpieczeniowy. W ciągu 6 pierwszych miesięcy jest pobierana prowizja w wysokości 4,995% co daje 8991 zł prowizji do kieszeni tego co oferuje produkt strukturyzowany. I to jest koszt jaki ponosi kupujący. Być może są inne prowizje. Prosty wniosek, ofert kosi opłatę w żywej gotówce, a tobie obiecuje zyski w przyszłości ale bez gwarancji ich osiągnięcia. No zyć nie umierać. :D
Jakie zmiany zajdą w kredycie konsumenckim w 2012 roku
  • więcej Klient zyska wiele uprawnień jak choćby 14 dniowy termin do odstąpienia od kredytu, teraz ma 10 dni. Poza tym klient ma być poinformowany o całkowitym koszcie kredytu na specjalnym formularzu, to mu ułatwi porównanie ofert. Banki będą go dawać jako integralną część umowy, a nie jako dodatek.
Czy sprzedawca może żądać dowodu tożsamości przy płaceniu kartą?!
  • więcej art. 10 ustawy o elektronicznych instrumentach płatniczych: Art. 10. 1. Akceptant może żądać, aby posiadacz elektronicznego instrumentu płatniczego lub użytkownik karty płatniczej okazał dokument stwierdzający tożsamość, w razie uzasadnionych wątpliwości co do jego tożsamości. 2. Akceptant może zatrzymać elektroniczny instrument płatniczy, o ile przewiduje to umowa, o której mowa w art. 8 ust. 1, w przypadku: 1) nieważności elektronicznego instrumentu płatniczego, 2) zastrzeżenia elektronicznego instrumentu płatniczego, 3) niezgodności podpisu na elektronicznym instrumencie płatniczym z podpi- sem na dokumencie obciążeniowym, 4) posługiwania się elektronicznym instrumentem płatniczym przez osobę nie- uprawnioną, 5) otrzymania polecenia zatrzymania elektronicznego instrumentu płatniczego od agenta rozliczeniowego. 3. Akceptant jest obowiązany do zachowania procedur bezpieczeństwa określonych w umowie, o której mowa w art. 8 ust. 1, a w szczególności do nieudostępniania danych o posiadaczu lub użytkowniku osobom nieuprawnionym oraz do niedo- puszczenia do nieprawidłowego użycia lub do skopiowania elektronicznego in- strumentu płatniczego. Czyli kasjer ma prawo poprosić o dowód czy inny dokument ze zdjęciem, ale klient nie ma obowiązku go pokazywać. Wtedy kasjer nie ma obowiązku przyjmowania płatności kartą. Proste.
Jak napisać pozew o zapłatę
  • więcej Powinno obchodzić. W przypadku spółki z o.o podajemy jej adres i siedzibę, a tą łatwo możemy namierzyć. W przypadku spółki cywilnej nie podajemy adresu firmy i jej firmy, tylko pozywany osoby fizyczne, a to oznacza, że musimy podać ich nazwiska i adresy zamieszkania, a te mogą być inne niż miejsce prowadzenia biznesu. Czasem trudno jest podać adres zamieszkania pozwanego jako osoby fizycznej. Ile to spraw się nie odbyło, bo były trudności z uzyskaniem takiego adresu.
Jak napisać pozew o zapłatę
  • więcej Każdy pozew wygląda tak samo choćby dotyczył różnych przepisów z różnych kodeksów. Najważniejsze są dowody na których będzie opierać się sąd. Należy wskazać pozwanego, czyli tego kto nie płaci. Załączyć dokumenty np. wyciągi bankowe o braku wpłaty, umowę na podstawie której miała nastąpić zapłata. Pozew wnosi się do sądu rejonowego. Ale ważne jest też to czy pozwany to firma czy osoba fizyczna prowadząca działalność w formie spółki cywilnej.
Expose premiera Tuska - rewelacja czy propaganda
  • więcej No chyba dwa najważniejsze punkty dotyczą emerytur - podniesienie wieku do 67 lat i waloryzacja kwotowa o czym była wcześniej mowa. 67 lat, trudno sobie wyobrazić kogokolwiek pracującego wydajnie w tym wieku. Ale zdaje się w Belgii czy Holandii powszechny wiek emerytalny to właśnie 67 lat. Premier zapomniał jednak wspomnieć coś o narzędziach ułatwiających zatrudnianie osób w takim wieku. A wiadomo częściej chorują, już tak dobrze nie pracują (poza nielicznymi wyjątkami).
Jak zabezpieczyć się podatkiem belki?
  • więcej Z tego co mi wiadomo, podatek belki będzie na mur beton. Zakładanie lokat przed wejściem w życie noweli ordynacji podatkowej nic nie da, bo podatek i tak będzie pobierany, chyba że bank wypłaci odsetki wcześniej tj. przed wejściem przepisów w życie. Polisolokaty nie są dla banku dochodowe, ale może to być jakiś sposób na przyciągnięcie klienta.
Lokata Bankowa - która najlepsza
  • więcej Też widzę ten ranking, ale wystarczy wejść na stronę Meritum banku a tam jak byk pisze "Lokata jest dostępna za pośrednictwem Bankowości Elektronicznej w okresie 1 miesiąca od złożenia wniosku o rachunek bankowy dla Klientów, którzy złożą wniosek o rachunek bankowy i zawrą z Bankiem umowę (otworzą pierwsze Konto Zarabiające) Maksymalna ilość lokat założonych przez Klienta - 1 (jedna) " to klasyczny trik bankowy, dajemy sporo na krótko ale załóż ROR i zostań z nami.
Opłacanie podatków w supermarkecie
  • więcej nie moment to nie tak. Zezwolenie na takie pośrednictwo muszą uzyskać między innymi wszyscy wydawcy kart, agenci rozliczeniowi, integratorzy płatności internetowych, operatorzy płatności mobilnych, podmioty oferujący przekazy pieniężne i umożliwiający opłacanie rachunków (chyba, że oferują usługi wyłączone z zakresu ustawy, m.in. transakcje czysto gotówkowe, tzw. cash back, płatności mobilne za produkty i treści cyfrowe, transakcje instrumentami płatniczymi o ograniczonym zakresie zastosowania, wypłaty z niezależnych bankomatów). Odnośnie tych 125 tys. euro kapitału dotyczy własnie tych sytuacji. Tzw, biura pośrednictwa muszą mieć gwarancje bankową lub ubezpieczenie i ich ten kapitał nie dotyczy.
Opłacanie podatków w supermarkecie
  • więcej Tak jak wspomniał 500nowelizowany to tylko wdrożenie przepisów UE, bo ustawa o usługach płatniczych implementuje do polskiego systemu prawnego dyrektywy 2007/64/WE Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 13 listopada 2007 r. ws. usług płatniczych w ramach rynku wewnętrznego. Dyrektywa zakłada pełną harmonizację, czyli ma na celu zapewnienie jak najszerszego ujednolicenia przepisów normujących kwestie związane ze świadczeniem usług płatniczych w poszczególnych państwach Unii Europejskiej. U nas w Polsce tzw. biura płatnicze nie mogą wykazywać miesięcznego obrotu większego niż 500 tys. euro. To jest wynik nacisków Związku banków Polskich, które obawiały się odpływu klientów. Ale i tak pomysł jest dobry, bo w końcu podatnicy będą mieli większy wybór - iść do US, ale te rzadko prowadzą własne kasy, iść do banku czy do pośrednika.
1 2 3 z 3  
OPINIE O UŻYTKOWNIKU
W trosce o wiarygodność opinii oraz reputację usługodawców rejestrujemy adresy IP komputerów, z których wystawiane są opinie.
Użytkownik wystawiający opinię proszony jest również o podanie danych kontaktowych, które nie są jednakże weryfikowane.