Favore.plForumO rozrywce, imprezach i sztuce

Książka "papierowa" kontra e - book

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Książka "papierowa" kontra e - book

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • cytrynowa 22 lip 2010, 16:20
    Nie wydaje się Wam, że e-booki odbierają bardzo dużo z radości czytania? Nie wyobrażam sobie zrezygnować z książek czy gazet i czytać jedynie w formie elektronicznej... E-booki nie są jeszcze tak popularne w Polsce, ale to pewnie kwestia czasu... Jakie jest Wasze zdanie?
    Cytuj
  • Paniusia 28 lip 2010, 10:45
    Dla mnie elektroniczne książki to w ogóle zaprzeczenie idei obcowania z książką, każdy bibliofil wie od razu co mam na myśli, każdy kto napawa się nie tylko treścią lektury, ale zapachem papieru, ciekawą okładką, ładną czcionką... E-ksiązka to dla mnie totalne nieporozumienie przebiegły
    Cytuj
  • andriej 28 lip 2010, 15:57
    No tak, tylko taki ebook daje wiele możliwości. W podróży jest nieoceniony - w postaci cienkiej tabliczki zabieramy ze sobą całe tomy i możemy czytać na co mamy ochotę... To naprawdę wygodne rozwiązanie uśmiech
    Cytuj
  • casinda_ebe 28 lip 2010, 19:52
    Ja też byłam długo przeciwniczką ebook'ów dopóki nie dostałam do rąk cudownego Amazon Kindle... Wtedy zrozumiałam, że można zastąpić prawdziwą książkę przymrużenie oka To jest naprawdę świetna sprawa - malutki i bardzo lekki, do tego dostęp do internetu. Już sobie wyobrażam te wszystkie podróże, w które zabieram małego Kindle ze sobą i czytam co tylko chcę, a nie jak dotychczas muszę się ograniczyć do 1 czy 2 książek ze względu na wielkość bagażu...
    Polecam ebook'i! wielki uśmiech
    Cytuj
  • ambitna 28 lip 2010, 21:47
    A co to takiego Kindle? Przyznam, że jakoś o tym nie słyszałam...Z ebookami kojarzę tylko iPada, ale szczerze przyznam, że finansowo mnie to przerasta. A czytanie książek w laptopie to żadna przyjemność. Najbardziej lubię się położyć i poczytać już w łóżku, więc zwykła książka zawsze wygrywa, można sobie ustawić pod odpowiednim kontem itp.
    Cytuj
  • casinda_ebe 28 lip 2010, 23:24
    Kindle to czytnik e-book'ów wprowadzony na rynek przez firmę Amazon jakieś 2-3 lata temu.

    Dla wszystkich, którzy kojarzą iPada, bo jest on o wiele lepiej rozreklamowany w Polsce, napiszę czym się różnią przymrużenie oka
    Kindle jest mniejszy - wielkości kartki papieru, czarno biały. Jest to celowe, bo obraz na ekranie ma być maksymalnie zbliżony do prawdziwego druku. I tak rzeczywiście jest uśmiech No i Kindle ma tą zasadniczą zaletę, że jest o wiele tańszy - wersja podstawowa kosztuje już koło 130 $
    Cytuj
  • aleksander_wielki 29 lip 2010, 6:26
    Ale z tego co się orientuję, że nie sprzedają go w Polsce?
    Cytuj
  • casinda_ebe 29 lip 2010, 10:11
    Niestety nie, ale można zamówić i sprowadzić z USA. Trzeba wtedy doliczyć jeszcze opłatę za przesyłkę i cło, nie pamiętam już dokładnie ile to wychodzi, ale koszt takiego rządzenia nie przekracza 600 zł. Do tego można wybrać wersję rozszerzoną, która ma dostęp do internetu wszędzie gdzie to możliwe, czyli, gdzie sieć jest do złapania. Ta wersja jest trochę droższa, chyba koło 180 $. Poza tym można podłączyć słuchawki słuchać muzyki albo książki, nie wiem czy jest tak ze wszystkimi e-book'ami, ale póki co zawsze mi się też trafia wersja audio przymrużenie oka
    Cytuj
  • aleksander_wielki 29 lip 2010, 13:45
    Z tego co piszesz to niezły wynalazek, chyba, że po prostu Ci za to płacą przymrużenie oka
    A jak jest z baterią, długo trzyma?
    Cytuj
  • casinda_ebe 29 lip 2010, 15:30
    Hehe, nikt mi nie płaci, sama musiałam go sobie kupić przymrużenie oka Ale naprawdę nie żałuję... Dlatego uwążam, że warto o tym napisać, bo świetnie się sprawdza. Rozumiem, że każdy zagorzały bibliofil powie, że to profanacja, ale jest to na tyle wygodne urządzenie, że nie da się temu oprzeć przymrużenie oka No i ejst bardziej dyskretny od iPada...

    Bateria trzyma koło miesiąca, chyba że korzystasz z internetu, wtedy o wiele krócej - jakieś 10 dni. Ale można spokojnie ładować przez usb podłączony do laptopa.

    Cytuj
1 2 3 4 z 4  
O rozrywce, imprezach i sztuce - dyskusje na forum
Poprzednia: Filmy 3D