Favore.plForumO rozrywce, imprezach i sztuce

Książka "papierowa" kontra e - book, strona 2

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Książka "papierowa" kontra e - book

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • aleksander_wielki 29 lip 2010, 16:13
    Ja bym iPadem nie pogardził język Tylko za takie pieniądze to można i laptopa i Kindle kupić... przymrużenie oka
    Cytuj
  • casinda_ebe 29 lip 2010, 19:38
    No właśnie, za taką cenę to urządzenie jest moim zdaniem rewelacyjne!!!
    Cytuj
  • cytrynowa 29 lip 2010, 20:16
    A jak jest z dostępem do e-booków?
    Cytuj
  • casinda_ebe 29 lip 2010, 20:35
    cytrynowa napisał:A jak jest z dostępem do e-booków?
    Część można ściągnąć bezpłatnie, inne za opłatą. Ja mam wersję z netem, więc często czytam to co jest w bazie google'a. Wiadomo, że z Polskimi książkami jeszcze nie jest super, ale powoli zaczyna się to zmieniać i teraz nowości wydawnicze wychodzą też na e-book'ach.
    Cytuj
  • Machiavelli 26 sty 2011, 11:02

    Nawiązując do przedmówców i wspomnianych przez nich urządzeń do obsługi ebooków - ciężko być przeciwnikiem nowych technologii. Niezaprzeczalnym faktem, jest że książka drukowana ma jedyny w swoim rodzaju czar i urok, ale w XXI wieku, czy się nam to podoba czy też nie, liczy się pragmatyzm. Byle szybciej, łatwiej, taniej a przy tym lepiej i przyjemniej.

    Czytniki Kindla (o iPadzie nie wspominam, bo to jest oczywista oczywistość przymrużenie oka ) sprawiają, że kontakt z cyfrowymi książkami staje się bardzo przyjemny i choć to odrobinę inny rodzaj przyjemności niż czytanie z papieru to w moim osobistym odczuciu porównywalny.

    Świetną sprawą jest dostęp do sieci w technologii 3G, który umożliwia niemal w każdym kraju na świecie zakup nowych pozycji w serwisach internetowych czy ich wypożyczanie. Tak na marginesie znacie jakieś podobne serwisy umożliwiające wypożyczanie ebooków? Słyszałem, że Amazon.com też ma coś takiego wprowadzić..

    W moim odczuciu, to właśnie w kierunku cyfrowych czytelni i wypożyczalni podąży przyszłość książki, stąd WiFi i 3G stają się standardami na wyposażeniu każdego nowego czytnika. A sam czytnik (tudzież tablet) staje się standardem na wyposażeniu każdego fana literatury przymrużenie oka

    Pozdrawiam.
    Cytuj
  • konto_usuniete_233464 2 cze 2011, 23:32
    Kto chce sprobowac za darmo, tutaj http://kiosknapustyni.pl/audiobooki/darmowe_audiobooki_c1208.xml niech sciagnie sobie jakiegos audiobooka , albo darmowy fragment ebooka z prawie kazdej pozycji... Przychylam sie do opinii, ze jest to ulatwienie w podrozy , kiedy ma sie tony ksiazek w laptopie ... Nie wpsominajac o czytnikach , ale one troche wolniej zawladna nami przymrużenie oka Ale papier pozostanie blisko przymrużenie oka
    Cytuj
  • jarrybegood 5 cze 2011, 11:04
    Macie dużo racji, ale w pewnych sytuacjach e-book jest lepszy no i tańszy. Natomiast nie wyobrażam sobie czytania np. Trylogii Sienkiewicza na e-booku. ;-)
    Cytuj
  • sfinksfv 4 sie 2011, 15:20
    Na samą myśl, że mogłabym sobie odmówić kupowania książek i starannego układania ich na półce po przeczytaniu robi mi się słabo... przecież ja to kocham.
    Im kolekcja na ścianie większa tym mój uśmiech ładniejszy :-)
    Ale... nie ukrywam, że mocno zastanawiam się nad zakupem czytnika e-book. Widziałam na allegro już za ok. 300zł :-)
    Wtedy... po przeczytaniu książki w wersji elektronicznej wybierałabym ulubione publikację i uzupełniała domową biblioteczkę...
    A czytnik e-book tylko ze względu na wygodę. O wiele mniejsza waga, więcej książek można zabrać na każdy wyjazd. W każdym momencie możliwość "wgrania" nowej opowieści...
    Jak się w końcu zmotywuje do zakupu - napiszę jak wrażenia.
    Podziękowania dla autora postu :-)
    Julita P. - Manager Sfinks
    Cytuj
  • mika9285 13 sie 2011, 20:18
    Dla mnie odpada.Nie mogłabym się skupić na słuchaniu e-booka. I nie chcę pozbawiać się kontaktu z wartościową kartką papieru uśmiech
    Cytuj
  • jenny_g 22 sie 2011, 23:09
    Książka papierowa zdecydowanie wygrywa! Lubię czuć zapach książki. Poza tym to wygodniejsze dla oczu!
    Cytuj
O rozrywce, imprezach i sztuce - dyskusje na forum
Poprzednia: Filmy 3D