Wyślij e-mail Wyślij e-mail Wyślij e-mail Wyślij e-mail Wyślij e-mail Wyślij e-mail Wyślij e-mail Wyślij e-mail Wyślij e-mail
Wyślij e-mail Wyślij e-mail Wyślij e-mail Wyślij e-mail Wyślij e-mail Wyślij e-mail Wyślij e-mail Wyślij e-mail Wyślij e-mail
Wyślij e-mail Wyślij e-mail
Tynki maszynowe gipsowe
Dlaczego tynk gipsowy?
Wieloletnie doświadczenia potwierdziły walory wyrobów gipsowych. Powierzchnie ścian pokryte tynkiem gipsowym są przyjemne w dotyku, a pomieszczenia ciepłe i przytulne. Materiał ten reguluje również wilgotność, wchłaniając lub oddając jej nadmiar. W przypadku działania wysokiej temperatury - naturalne właściwości gipsu powodują uwalnianie się pary wodnej, która tworzy osłonę przeciwogniową. Nie bez znaczenia jest również fakt, że tynki gipsowe i skóra człowieka mają zgodne PH, co sprawia, że powierzchnie te są przyjazne dla ludzi. Ściany pokryte tynkiem gipsowym mają mały współczynnik przenikania ciepła, co z kolei wiąże się z oszczędnością ogrzewania. Tynki gipsowe znajdują szerokie zastosowanie w nowych, a także remontowanych obiektach, w pomieszczeniach o różnym przeznaczeniu, stanowiąc idealne podłoże do malowania, tapetowania bądź układania glazury. Ich ogromnym walorem jest możliwość zastosowania do każdego podłoża, nakładanie jednej warstwy, ręcznie lub maszynowo. Czas wysychania wynosi, w zależności od panujących warunków, od 10 do 14 dni. Nowoczesne technologie maszynowe i logistyka pozwalają ponadto uzyskać szybki rytm pracy na budowie. Jednym z profesjonalnych producentów kompletnych systemów tynkowych opartych na bazie gipsu jest firma KNAUF, oferująca całą gamę produktów, ukierunkowanych na potrzeby inwestora i zróżnicowanych pod względem przeznaczenia.
Tynk maszynowy KNAUF MP 75 L [lekki]:
Tynk MP 75 L jest maszynowym tynkiem gipsowym, wzbogaconym specjalnymi dodatkami, które sprawiają, że ma wysoką wydajność oraz elastyczność, a poprzez to jego przerabianie jest o wiele łatwiejsze i wymaga mniejszego nakładu sił. Dzięki jego zdolności zatrzymywania wody odpada konieczność używania środka gruntującego "Grundiermittel" firmy KNAUF, oczywiście z wyjątkiem podłoży bardzo chłonnych.
Tynki maszynowe firmy KNAUF przeznaczone są przede wszystkim dla budownictwa mieszkaniowego. Ich cechy i zalety budowlano-biologiczne, ekologiczne oraz ekonomiczne, uwzględniane są coraz chętniej przez architektów, projektantów, inwestorów i wykonawców. Kompleksowe opracowanie i profesjonalne wdrażanie systemów tynkarskich na bazie gipsu przez firmę KNAUF przyczyniło się także do dynamicznego rozpowszechnienia nowoczesnych, jednowarstwowych tynków gipsowych lub gipsowo-wapiennych na polskich budowach. Podstawowym urządzeniem stosowanym do wykonywania maszynowych tynków gipsowych jest m.in. agregat tynkarski, PFT G4 lub G5. Miesza on suchą zaprawę z wodą do uzyskania jednolitej, gotowej do użycia masy. Do tynkowania z zastosowaniem agregatu tynkarskiego używa się mieszanek workowanych lub dostarczanych luzem w specjalnych silosach. Przy stosowaniu techniki silosowej materiał podaje się do agregatu bezpośrednio z silosu za pomocą pokrywy przelotowej, albo też pneumatycznie przez pokrywę nadmuchującą z użyciem urządzenia typu SILOMAT firmy PFT.
Zaprawa gipsowa natryskiwana jest na przygotowane podłoże za pomocą sprężonego powietrza w sposób równomierny i na właściwą grubość. Po natrysku zaprawę tynkarską rozprowadza się dużą łatą o profilu h i po ok. 80-100 min. (w zależności od typu podłoża) odpowiednio zaciąga, wyrównując powierzchnię za pomocą łaty trapezowej. Po zwilżeniu tynku wodą, należy przy użyciu pacą gąbczastej wywołać z tynku taką ilość rzadkiego "mleczka", aby zniwelować drobne nierówności. Gdy powierzchnia tynku podeschnie, trzeba ją wygładzić kielnią szwajcarską. W razie potrzeby zabieg ten można powtórzyć. Dla uzyskania dobrej przyczepności tynku często konieczne jest wcześniejsze przygotowanie podłoża tynkarskiego. Wśród materiałów do przygotowania podłoża rozróżnia się środki gruntujące zwiększające przyczepność (np. KNAUF BETOKONTAKT) oraz środki wyrównujące chłonność podłożą (np. GRUNDIERMITTEL firmy Knauf).
Tynk maszynowy cementowo-wapienny
Tynki cementowo-wapienne mogą być ostatecznym wykończeniem powierzchni ściany bądź stanowić podłoże do wykonania wypraw, takich jak gładzie gipsowe, sztablatury, tynki mineralne czy akrylowe.
Tynki cementowo-wapienne można przygotować bezpośrednio na budowie. W ich składzie są cement, piasek, woda oraz wapno. Jednak aby uzyskać dobry tynk, trzeba starannie dobrać proporcje składników, co w warunkach budowy rzadko się udaje. Pewniejszym rozwiązaniem są więc dostępne na rynku gotowe suche mieszanki cementowo-wapienne z dodatkami uszlachetniającymi. Mieszankę stanowią cement, wapno i wypełniacze kwarcowe. Zadaniem dodatków uszlachetniających jest zapewnienie materiałom plastyczności i odpowiedniej przyczepności do podłoża.
Tynki cementowo-wapienne mogą być ostatecznym wykończeniem powierzchni ściany albo stanowić podłoże do wykonania wypraw, takich jak gładzie gipsowe, sztablatury, tynki mineralne czy akrylowe. Grubość naniesionego tynku, podobnie jak cementowego, wynosi 2-3cm. Gruby, a więc i ciężki tynk dobrze akumuluje ciepło i zwiększa komfort akustyczny domu.
Tynk cementowo-wapienny jest mniej wytrzymały na uszkodzenia i wilgoć niż cementowy. Jest za to łatwiejszy do wyrobienia i ma lepszą paroprzepuszczalność.
Tynki cementowo-wapienne można układać w trzech warstwach (obrzutka, narzut i gładź)lub w dwóch (obrzutka i narzut). Trójwarstwowe są niezastąpione wówczas, gdy mamy do czynienia z nierównymi ścianami. Dzięki nim można wyrównać ich krzywizny, pod warunkiem że nie przekraczają one 1,5-2cm. Tynki dwuwarstwowe polecane są do wykończenia ścian równo wymurowanych.
Tanie tynki cementowe są chętnie stosowane jako obrzutka w tynkach cementowo-wapiennych. Obniżają wówczas nieco ogólny koszt tynkowania.
Posadzki cementowe maszynowe
Proponujemy Państwu solidne, profesjonalne i tanie usługi posadzkarskie w pełnym zakresie. Nasza firma ma bardzo duże doświadczenie w wykonawstwie zarówno dla klientów indywidualnych, jak i dla firm, co gwarantuje Państwu zadowolenie ze świadczonych przez nas usług.
Zalety:
-
Bardzo wysoka jakość
-
Wyeliminowanie zbędnej wilgotności
-
Równość powierzchni: dzięki wykorzystaniu Zacieraczek mechanicznych
-
Gładkość i brak pylenia: eliminuje konieczność robienia kosztownych wylewek samopoziomujących
-
Możliwość transportowania zaprawy na duże odległości w poziomie i pionie
-
Duże wydajności, dzienne ok. 100, 2
Firma "MARKO" posiada trzy wyspecjalizowane ekipy posadzkarskie.
Nasze usługi świadczymy zarówno dla klientów indywidualnych (np. wykonawstwo podłóg oraz posadzek w domach jednorodzinnych), jak i dla firm (niepylące posadzki i wylewki w halach, magazynach i na placach).
Obiekty referencyjne
|