Neuropsychologia i diagnostyka psychologiczna
Poradnia Psychoterapeutyczna znajdująca się w Centrum Medycnym DANTEX-MED Wyślij e-mail świadczymy usługi z zakresu NEUROPSYCHOLOGII. Z Centrum Medycznym DANTEX-MED współpracuje neuropsycholog Agnieszka Kaliszewska.
Psycholog Agnieszka Kaliszewska ukończyła studia magisterskie na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Obecnie jest studentką studiów doktoranckich oraz podyplomowych w zakresie Diagnozy i Terapii Neuropsychologicznej również na UMCS.
Staż odbyła m.in. w Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Pracowni Neuropsychologii Klinicznej II Kliniki Neurologicznej oraz w Instytucie Matki i Dziecka w Klinice Neurologii Dzieci i Młodzieży.
Jej praca z pacjentami dotkniętymi chorobami lub urazami ośrodkowego układu nerwowego polegała na diagnostyce i/lub terapii i rehabilitacji funkcji poznawczych i emocji.
Neuropsychologia i diagnostyka psychologiczna
- Zajmujemy się diagnostyką funkcjonowania poznawczego (pamięci, uwagi, funkcji wzrokowo-przestrzennych, językowych i wykonawczych) i kontroli emocji u dzieci i dorosłych oraz terapią i rehabilitacją neuropsychologiczną z wykorzystaniem różnych technik terapeutycznych dostosowanych do indywidualnych potrzeb pacjenta.
- Polecamy się, jeśli Państwo lub Państwa bliscy przebyli udar lub ulegli zdarzeniu związanemu z uszkodzeniem mózgu (wypadek komunikacyjny, zatrucie, uraz głowy), na skutek, których pojawiły się trudności w codziennym funkcjonowaniu.
- Proponujemy diagnozę różnicującą choroby otępienne od zmian pojawiających się wraz z wiekiem.
- Zajmujemy się psychoedukacją i wsparciem pacjentów i ich rodzin, którzy muszą stawić czoła nowej, trudnej sytuacji, jaką jest wpływ uszkodzenia mózgu na funkcjonowanie społeczno-zawodowe.
- Możemy wspólnie dołożyć starań, aby poprawić komfort życia pacjenta i umożliwić mu podjęcie poprzednich lub wybranie nowych ról (zadań) społecznych.
Opis usług z zakresu NEUROPSYCHOLOGII i cennik:
Badanie inteligencji testem Weschlera – 235 PLN, czas trwania: 120 min.:
Służy do pomiaru poziomu inteligencji ogólnej. Umożliwia wskazanie mocnych i słabych stron pacjenta
Diagnoza neuropsychologiczna – 235 PLN/1 spotkanie, czas trwania: 120 min spotkanie (pełna diagnostyka może zająć od 1 do 3 spotkań):
Niezbędna: - jeśli osoba obserwuje u siebie lub u kogoś bliskiego niepokojące zmiany w zachowaniu, trudności z zapamiętywaniem informacji, skupianiu uwagi, podejmowaniu rozważnych decyzji, dużą zmienność nastrojów
- jeśli ważne jest ustalenie czy pacjent ma trudności w zakresie funkcjonowania psychicznego i czy sugerują one występowanie dysfunkcji mózgowych
- jako uzupełnienie diagnozy lekarskiej (neurologicznej i innych) ułatwiające różnicowanie chorób ośrodkowego układu nerwowego
- w obserwowaniu dynamiki choroby, postępów w leczeniu, pogłębiania deficytów w wyniku postępu choroby
- uzyskanie informacji o rodzaju trudności pacjenta w celu stworzenia indywidualnego programu terapeutycznego
- jeżeli istnieje ryzyko zmian w mózgu powstałych na skutek przewlekłego zażywania środków odurzających, alkoholu, lub zachodzi ryzyko zetknięcia się z truciznami wpływającymi na funkcjonowaniu układu nerwowego
- w przypadku wypadków komunikacyjnych, urazów głowy
- w orzecznictwie o stanie zdrowia przed komisjami lekarskimi (ZUS, poradnie pedagogiczne, kuratoria, ubezpieczenia i sądownictwo)
- "wyniki badań można wykorzystać dołączając do wniosku w komisjach lekarskich ZUS itp" albo "badania wymagane przez komisje lekarskie ZUS, sądy rodzinne, kuratoria itp
Omówienie wyników badań – 105 PLN, czas trwania: 60min.
Ma na celu zapoznanie pacjenta i/ lub jego bliskich z wynikami diagnozy oraz zaproponowanie terapii dostosowanej do potrzeb danej osoby.
Konsultacja/ poradnictwo – 105 PLN, czas trwania: 60min.
Jeśli mają Państwo pytania dotyczące chorób mózgu, zaburzeń psychicznych, jeśli zaobserwowali Państwo u kogoś bliskiego niepokojące zmiany w zachowaniu utrudniające mu codzienne funkcjonowanie chętnie odpowiem na wszelkie wątpliwości i pytania.
Rehabilitacja neuropsychologiczna – 105 PLN, czas trwania 60 min.
- przywrócenie funkcji do poziomu przed-chorobowego; utrzymanie możliwości chorego na obecnym poziomie, zapobieganie pogłębianiu deficytów
- zaproponowanie metod kompensujących trudności pacjenta
- poprawa jakości życia pacjenta
- redukcja lęku poprzez umożliwienie zrozumienia utrzymujących się trudności poznawczych, osobowościowych
- poprawa skuteczności w radzeniu sobie z nową sytuacją.