Z dniem 1 lipca 2011 r. wchodzi w życie nowa ustawa o działalności leczniczej. Wprowadza ona istotne zmiany w systemie ochrony zdrowia w Polsce. Wyrażają się one już w samej terminologii. Znika mianowicie pojęcie „zakładu opieki zdrowotnej”, a w jego miejsce pojawia się nowa instytucja – „podmiot leczniczy”. Na terminologii się jednak nie kończy. Podmioty lecznicze będą zatem musiały dostosować się do nowych regulacji, w tym pozmieniać swoje statuty i dokonać zgłoszeń do rejestrów.
Przedmiotem szkolenia będzie jednak nie tylko nowa ustawa. Omówiona zostanie trudna materia kontraktowania z Narodowym Funduszem Zdrowia oraz zamówień na udzielanie świadczeń zdrowotnych. Uczestnikom zostanie przyswojona wiedza z zakresu prawa pracy, która będzie dla nich przydatna w codziennej pracy. Szkolenie przybliży także reguły przeprowadzania kontroli w podmiocie leczniczym. W razie sporu z NFZ skutecznie obronić swoje interesy może bowiem tylko ten, kto wie jakie uprawnienia przysługują mu wobec kontrolerów i jak podważać ustalenia protokołu.
PROFIL UCZESTNIKÓW:
Szkolenie polecamy dla:
1. Działalność lecznicza:
2. Podmioty wykonujące działalność leczniczą:
3. Najważniejsze zmiany w prawie – szczegółowe omówienie, w tym:
4. Podmioty lecznicze o charakterze publicznym:
5. Komercjalizacja samodzielnych publicznych zakładów opieki zdrowotnej:
6. Rejestr podmiotów wykonujących działalność leczniczą:
7. Czas pracy – omówienie zmian.
8. Kontrakty z NFZ i publicznym podmiotem leczniczym.
9. Kontrola i nadzór podmiotu wykonującego działalność leczniczą:
10. Case study.
11. Zajęcia warsztatowe. Dyskusja.
PROWADZĄCY SZKOLENIE:
Adwokat, absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego, dyrektor zarządzający Kancelarii Prawnej LexFirma.pl w Krakowie. Wieloletni trener popularnych szkoleń z zakresu prawa gospodarczego i finansów, realizowanych w ramach projektów na zlecenie Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Ministerstwa Finansów, Ministerstwa Sprawiedliwości, Ministerstwa Zdrowia oraz innych ministerstw i urzędów centralnych. Prowadzi szkolenia z prawa ochrony zdrowia dla podmiotów wykonujących działalność leczniczą. Autor publikacji i analiz w prasie branżowej, na stałe współpracuje z „Informatorem Prawno-Podatkowym” i miesięcznikiem „Lekarz kontraktowy”. Ekspert serwisu InfoNFZ.pl. Bogate doświadczenie zdobywał jako wicedyrektor działu prawnego spółki publicznej oraz redaktor portalu prawno-medycznego. Członek krakowskiej izby adwokackiej.
CZAS TRWANIA SZKOLENIA:
Zajęcia rozpoczynają się o godzinie 09:00, zakończenie planowane jest na 16:00.
SZCZEGÓŁY ORGANIZACYJNE:
Szkolenie odbędzie się 24 sierpnia 2011r. w Gorzowie Wielkopolskim:
Hotel Fado
al. Konstytucji 3 Maja 12
66-400 Gorzów Wielkopolski
Wyślij e-mail
Zajęcia rozpoczynają się o godzinie 09:00, zakończenie planowane jest na 16:00.
Cena szkolenia wynosi 390 zł netto + 23% VAT.
Dla firm, które zgłoszą swoje uczestnictwo na 7 dni przed rozpoczęciem szkolenia oferujemy 10% rabatu.
Dla firm, które zgłoszą 2 lub więcej uczestników oferujemy 5% rabatu.
Powyższe rabaty sumują się.
Cena szkolenia obejmuje: udział w szkoleniu, autorskie materiały szkoleniowe i pomocnicze, certyfikat uczestnictwa, przerwę kawową, obiad, korzystanie z parkingu.