Kancelaria Patentowa Radecki to prężnie działająca kancelaria patentowa, profesjonalnie i kompleksowo zajmującą się ochroną własności intelektualnej.
Doświadczenie zawodowe naszych rzeczników patentowych wynosi 30 lat pracy. Wysoki poziom usług gwarantuje stałe podnoszenie naszych kwalifikacji poprzez samokształcenie, udział w krajowych i zagranicznych konferencjach, kursach, szkoleniach.
Posiadamy uprawnienia do reprezentowania klientów przed właściwymi polskimi i europejskimi urzędami udzielającymi ochrony w zakresie ochrony własności przemysłowej.
Rzecznicy patentowi naszej kancelarii należą do Polskiej Izby Rzeczników Patentowych i posiadają ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej z tytułu świadczonych usług.
zobacz więcej→ Wyślij e-mail
______________________________________________________________________________________________________
Pomagamy w uzyskiwaniu ochrony na wynalazki, wzory użytkowe, wzory przemysłowe, znaki towarowe oraz doradzamy jak uniknąć naruszenia cudzych praw ochronnych.
Świadczymy usługi w zakresie ochrony własności przemysłowej i działamy jako pełnomocnicy krajowych i zagranicznych klientów.
Reprezentujemy naszych klientów przed Urzędem Patentowym RP, sądami powszechnymi w sprawach dotyczących:
Wyślij e-mail - wynalazków
Wyślij e-mail - wzorów użytkowych
Wyślij e-mail - wzorów przemysłowych
Wyślij e-mail - znaków towarowych
Oferta Kancelarii obejmuje:
Ceny za usługi Kancelarii ustalane są na podstawie Rozporządzenia Ministra Sprawiedliwości w sprawie opłat za czynności rzeczników patentowych.
Preferujemy wcześniejsze ustalenia daty i godziny spotkania, aby zapewnić Państwu pełen komfort obsługi.
______________________________________________________________________________________________________
ZNAK TOWAROWY
Znak towarowy – może nim być znak firmowy, nazwa, logo, logotyp, marka ,slogan, symbol, rysunek, hasło, dźwięk bądź inny znak umożliwiający odróżnienie towaru bądź usługi na rynku. Znakiem towarowym może być także kształt towaru lub opakowania bądź jego niektóre elementy.
Znakiem towarowym jest każde oznaczenie, które można przedstawić w sposób graficzny, jeżeli oznaczenie takie nadaje się do odróżniania w obrocie towarów lub usług jednego przedsiębiorstwa od tego samego rodzaju towarów lub usług innych przedsiębiorstw.
Na czym polega zastrzeżenie nazwy – znaku towarowego ?
Zastrzeżenie znaku towarowego polega na zgłoszeniu i zarejestrowaniu go we właściwym Urzędzie ds. własności przemysłowej. W Polsce ochronę znaków towarowych uzyskuje się w Urzędzie Patentowym RP.
Ochronę znaku za granicą można uzyskać indywidualnie, zastrzegając go w wybranym kraju bądź zastrzegając znak w wielu krajach za pośrednictwem międzynarodowych systemów rejestracji znaku. Otrzymanie prawa ochronnego z rejestracji następuje po dokonaniu zgłoszenia, następnie badaniu zgłoszenia przez Urząd Patentowy i wniesieniu opłaty za ochronę.
Prawo ochronne z rejestracji znaku towarowego trwa 10 lat i może być przedłużane na następne 10 letnie okresy ochronne.
Po co rejestracja znaku towarowego?
Zgodnie z przepisami ustawy Prawo własności przemysłowej, patenty są udzielane na wynalazki, będące rozwiązaniami o charakterze technicznym, które:
Wyślij e-mail - są nowe
Wyślij e-mail - posiadają poziom wynalazczy
Wyślij e-mail - nadają się do przemysłowego stosowania
Czas trwania patentu wynosi maksymalnie 20 lat liczonych od daty dokonania zgłoszenia wynalazku w Urzędzie Patentowym.
______________________________________________________________________________________________________
WZÓR UŻYTKOWY
Wzór użytkowy to wytwór materialny o trwałej postaci, a więc przedmiot charakteryzujący się określonym ukształtowaniem przestrzennym określony cechami technicznymi przedmiotu, przejawiającymi się w ukształtowaniu przestrzennym bądź konstrukcji przedmiotu jako całości lub zestawieniu elementów niepołączonych ze sobą konstrukcyjnie ale określonych przestrzennym ukształtowaniem.
Jakie cechy musi posiadać wzór użytkowy, aby otrzymał prawo ochronne?
Ze względu na niższy, w stosunku do wynalazków, standard ochrony zdarza się, że wzory użytkowe są nazywane „małymi wynalazkami”. Od wzoru użytkowego nie wymaga się poziomu wynalazczego, a jedynie nowość i użyteczność technicznego rozwiązania.
Brak przesłanki poziomu wynalazczego w stosunku do wzorów użytkowych oznacza, że w przeciwieństwie do wynalazków mogą one być rozwiązaniami zupełnie oczywistymi.
Katowice 40-082 ul.Jana III Sobieskiego 11 kom.: Wyślij e-mail tel.: Wyślij e-mail e-mail: Wyślij e-mail |
Częstochowa 42-200 ul. Struga 18 kom.: Wyślij e-mail tel./fax: Wyślij e-mail e-mail: Wyślij e-mail |