Od lipca 2018 roku wprowadzone zostały przez ustawodawcę przepisy dotyczące mechanizmu podzielonej płatności. Znowelizowane prawa dedykowane podatnikom w pierwszej kolejności weszły w życie jako dobrowolne
Ministerstwo Finansów przygotowuje rozwiązanie w formie wprowadzenia procedury, która dotyczyć będzie rozstrzygania spraw związanych z unikaniem przez przedsiębiorców podwójnego opodatkowania.
Prowadząc działalność gospodarczą nie jest możliwe dokonywanie określonych działań i czynności bez samochodu lub maszyny produkcyjnej. Wówczas, większość składników jakie posiada przedsiębiorstwo zaliczyć można do środków trwałych, jeżeli spełniają one odpowiednie warunki.
Minister Finansów wydał rozporządzenie z dnia 21 marca 2019 r., w którym przedłużył możliwość składania zeznania CIT-8 przez niektórych podatników osiągających dochody wolne od podatku dochodowego od osób prawnych do 31 października 2019 roku.
W dniach 7 i 8 września na STADION WROCŁAW, po raz dziesiąty odbędą się Targi Mieszkaniowe Nowy DOM Nowe MIESZKANIE, jubileuszowa edycja imprezy, która wpisała się w kalendarz ważnych wydarzeń Wrocławia.
Kodeks Pracy w 2019 roku miały czekać ogromne zmiany. Chociaż doniesienia, które pojawiły się na początku 2018 roku wciąż mają niewielkie szanse na wejście w życie, to jednak nowelizacje są nieuniknione. Co zmieni się w Kodeksie Pracy w 2019 roku?
Premier zapowiedział, że już latem bieżącego roku zostanie wprowadzone zwolnienie z podatku PIT dla osób poniżej 26 roku życia. Jest to jeden z postulatów PIS-u z tzw. nowej piątki PiS.
Dziś postanowiliśmy zaprezentować Wam zaledwie kilka pytań, które zadajemy podczas audytu bezpieczeństwa informacji lub wdrożenia systemu ochrony danych. Dotykają one najważniejszych sfer z zakresu bezpieczeństwa informacyjnego, dzięki czemu przekonasz się, czy chociaż w podstawowym zakresie chronisz dane swojej organizacji?