Favore.plForumBranża przemysłowa i rzemieślnicy

Jak zmierzyć zużycie ciepła w domu?

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Jak zmierzyć zużycie ciepła w domu?

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • StarszyPan 8 sty 2011, 14:08
    Dostałem właśnie rozliczenie kosztów zużycia ciepła w mieszkaniu i mam dopłacić. Nie jest tego dużo, ale strasznie oszczędzałem. Nie włączałem kaloryferów, nic na nich nie suszyłem. Kiedyś były podzielniki na odparowywanie, ale teraz są elektroniczne i nie mam pojęcia co one pokazują.Uważam, że spółdzielnia chce mnie naciągnąć na pieniądze.
    Jak zmierzyć zużycie ciepła w domu?
    Cytuj
  • 007 8 sty 2011, 15:05
    A kto powiedział, że podzielniki służą do pomiaru ciepła?
    Cytuj
  • StarszyPan 8 sty 2011, 17:13
    No nikt, ale to chyba oczywiste. Ktoś przyszedł i zamontował coś do jakiegoś celu tak. Do pomiaru zużycia ciepła bo przecież nie wody.
    Cytuj
  • 007 8 sty 2011, 20:41
    Elektroniczny czujniki nie służą do pomiaru życia ciepła tylko do rozliczenia kosztów ciepła, a to dwie różne sprawy.
    Tak może wyglądać podzielnik
    Cytuj
  • Prostownik 8 sty 2011, 21:29
    Podzielnik elektroniczny ma czujnik temperatury (przymocowany z tyłu do obudowy), który mierzy temperaturę grzejnika, oraz zegar elektroniczny mierzący czas, przez który konkretna temperatura się utrzymywała. Najbardziej dokładne, a przez to najlepsze są podzielniki dwuczujnikowe - drugi czujnik, bada temperaturę w pomieszczeniu.
    Cytuj
  • Megawacik 8 sty 2011, 23:57
    Te podzielniki to chyba jakiś przekręt, coś tam pokazują i tyle z tego mieszkaniec wie. Podobno takie podzielniki elektroniczne działają gdy czują ciepło z kaloryfera, ale nie zawsze. A jak jest gorąco na dworze to co?

    W każdym razie jeżeli nie zgadzamy się z odczytem to skontaktujemy się z administracją budynku lub kierownictwem firmy rozliczającej. Na takie żądanie administracja (w porozumieniu z firmą) jeszcze raz odczyta wskazania podzielnika. Jeśli w odczycie były błędy, muszą one zostać skorygowane. W praktyce firmy rozliczające bardzo rzadko przyznają się do pomyłek, więc szanse na sukces tą metodą masz niewielkie.
    I dlatego uważam, ze to przekręt.
    Cytuj
  • Barnaba56 9 sty 2011, 1:12
    Podzielnik ciepła to urządzenie, które pomaga podzielić koszt ciepła zużytego przez cały blok pomiędzy poszczególne mieszkania. W żadnym wypadku nie jest licznikiem!
    Cytuj
  • Tirowiec 9 sty 2011, 1:48
    To jest chore, czasem zamontowane są podzielniki wyparkowe w starych budynkach zimnych i nieocieplonych. Po ostatnim odczycie okazało sie ze na podzielnikach ludzie maja od 0 do 3kresek.
    Ciekawe...chyba dzieją sie cuda, zresztą akceptuje to zarządca nieruchomości i nie widzą problemu bo jak mieszkańcy mają większe odczyty muszą słono dopłacać. Co wiec dają podzielniki? KASĘ zarządcy i producentowi podzielnika. Taka jest prawda.
    Cytuj
  • Atomowiec 9 sty 2011, 8:02
    Podzielniki wyparkowe niestety nie są dokładne określają zużycie energii cieplnej mniej więcej ( raczej więcej) od realnie zużytej.

    Nowocześniejsze elektroniczne są o niebo lepsze i dokładniejsze lecz ich koszt jest nieporównywalnie większy od tych z płynem dlatego administracje zwlekają z ich montażem.
    Cytuj
  • PanSamochodzik 9 sty 2011, 8:22
    Atomowiec napisał:Podzielniki wyparkowe niestety nie są dokładne określają zużycie energii cieplnej mniej więcej ( raczej więcej) od realnie zużytej.
    Nowocześniejsze elektroniczne są o niebo lepsze i dokładniejsze lecz ich koszt jest nieporównywalnie większy od tych z płynem dlatego administracje zwlekają z ich montażem.
    Podzielniki elektroniczne są dokładniejsze, tyle że przekonanie mieszkańców wspólnoty / spółdzielni do wyłożenia 100 - 160 złotych na mieszkanie na podzielniki jest najczęściej nierealne.
    Cytuj
1 2 z 2  
Branża przemysłowa i rzemieślnicy - dyskusje na forum