Favore.plForumBranża przemysłowa i rzemieślnicy

Jak zmierzyć zużycie ciepła w domu?, strona 2

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Jak zmierzyć zużycie ciepła w domu?

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • 007 9 sty 2011, 8:38
    W podzielnikach wyparkowych benzoesan metylu, który jest szkodliwy dla ludzi. Zaliczany jest do substancji
    rakotwórczy i alergizujacych - stąd też nawet w tak małych ilościach moze być szkodliwy dla zdrowia.Ulega on rozkładowi do
    alkoholu metylowego, którego szkodliwość dowiedziona.
    Cytuj
  • Domator30 9 sty 2011, 11:18
    a ile tego w tych podzielnikach jest. Bez przesady.
    Cytuj
  • StarszyPan 9 sty 2011, 14:24
    Czyli te podzielniki mają służyć do wyciągania pieniędzy. To może w ogóle wyrzucić kaloryfery a razem z nimi podzielniki.
    Cytuj
  • 230V 14 sty 2011, 14:16
    Nie da się zmierzyć zużytego ciepła. Co najwyżej można obliczyć ilość zużytej energii do wytworzenia ciepła i ilość strat.
    Te liczniki to raczej coś w rodzaju tabeli porównawczej.
    Ktoś kiedyś coś pomierzył, zapisał i tak zostało. W mieszkaniu nie da się zdemontować kaloryfera. Można ewentualnie ogrzewać piecykiem elektrycznym i zmienić licznik prądu na dwufazowy.
    Cytuj
  • StarszyPan 14 sty 2011, 16:33
    Ogrzewanie prądem jest bardzo drogie. Taki piecyk czy grzejnik ciągnie kilka kilowatów na godzinę.
    Cytuj
  • PanSamochodzik 14 sty 2011, 18:01
    To podwójny koszt? Płacenie za kaloryfer i za prąd.
    A nawet potrójne płacenie. Lepiej kupić kołdrę i nie nabijać kasy prezesom spółek ciepłowniczych.
    Cytuj
  • Domator30 14 sty 2011, 18:47
    PanSamochodzik napisał:To podwójny koszt? Płacenie za kaloryfer i za prąd.
    A nawet potrójne płacenie. Lepiej kupić kołdrę i nie nabijać kasy prezesom spółek ciepłowniczych.
    Potrójne a niby jakim cudem?
    Cytuj
  • PanSamochodzik 14 sty 2011, 19:09
    Raz płacisz za kaloryfer tak,
    Drugi raz za farelkę czy inny grzejnik. Ta grzeje i napędza wskazania podzielnika na kaloryferze, przez co płacisz jeszcze więcej.
    Jak pamiętam w PRLu miałem otwarte okna na całą szerokość, kaloryfer grzał i było mnie stać na wszystko. A teraz to boję się światła zapalać przebiegły bo przed oczami mam wizję rachunku za światło.
    Cytuj
Branża przemysłowa i rzemieślnicy - dyskusje na forum