Favore.plForumFinanse, prawo, ubezpieczenia

Co nas w oczy kłuje, czyli donoszenie do skarbówki na sąsiada

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Co nas w oczy kłuje, czyli donoszenie do skarbówki na sąsiada

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • MustafaB 21 mar 2011, 9:51
    Rozliczenia podatkowe trwają i zawiść sąsiadów też przebiegły Czy komuś zdarzyło się poinformować urząd skarbowy, ze jego "najlepszy" sąsiad ma lewe dochody i nie płaci podatku. Nie razem miałem taką ochotę, aby poinformować urząd, aby sprawdził mojego brata. Coś za dobrze mu się powodzi, a ciągle narzeka jak to jest mu źle.
    Cytuj
  • Buyer 21 mar 2011, 11:47
    Dla mnie to normalka. Już kilka razy fiskus mnie kontrolował. Na pytanie skąd mają takie informacje padała odpowiedź.

    "Mamy sygnały, że ....." No to już wiedziałem co to za "sygnały". Jakaś menda zazdrosna doniosła.
    Cytuj
  • AdamSaM 21 mar 2011, 13:49
    Polacy są zadrośni i jak komuś wiedzie się lepiej to znaczy, ze to oszust i krętacz. Na pewno nie płaci podatków i dzięki temu ma mamonę na auto i wycieczki.
    To u nas Polaków cecha wrodzona, nie lubimy jak ktoś ma lepiej od nas. Sami oczywiście jesteśmy niewinni bo to że nam źle to przecież nie nasza wina, tylko tych no.... komunistów.
    Cytuj
  • Domator30 21 mar 2011, 16:50
    Najgorsze jest to kiedy rodzina donosi na rodzinę. Ale tego nikt nigdy się nie dowie wprost.
    Ale też nie może być tak, że jedni płacą podatki a inni nie. I zamiast tego jeżdżą sobie na egzotyczne wycieczki. Też bym tak chciał, ale czuję się na tyle uczciwy, że państwa jeszcze nie oszukałem.
    Cytuj
  • FreeDOOM 21 mar 2011, 19:02
    Donos to cenne źródło informacji dla skarbówki. Np. w Warszawie w 2009 roku skarbówka odzyskała 22 mln zł ukrytych podatków. Urzędu Kontroli Skarbowej w Gdańsku w latach 2007-2010 odzyskał 17 mln zł. W skali kraju tego było znacznie więcej.
    Jest się więc o co bić.
    Cytuj
  • evKa 21 mar 2011, 22:34
    Chyba najczęściej sąsiad donosi na sąsiada. Też czasem zastanawiam się skąd ludzie mają pieniądze skoro nie pracują, a mimo to mają samochód, którego utrzymanie kosztuje.
    Może jakby podatki były mniejsze to ludzie by nie ukrywali dochodów. A tak praca na czarno kwitnie.
    Cytuj
  • Konsument 22 mar 2011, 0:05
    Pośrednio każdy z nas płaci podatek choćby kupując towary z VAT. Nawet taki mafiozo musi zapłacić VAT i akcyzę kupując paliwo na stacji benzynowej, płacząc rachunki telefoniczne itd.
    Cytuj
  • Korniszon 22 mar 2011, 0:30
    Był taki jeden co nie płacił podatków USA zwał się Al Capone. I choć mordował ludzi to do paki poszedł za podatki. To obrazuje jak skuteczny jest fiskus przynajmniej w Ameryce. U nas kradną i nic z tym nie robią. Potrafią gnębić tylko uczciwych obywateli.
    Cytuj
  • MisterT 22 mar 2011, 8:21
    Ale spokojnie fiskus prześwietli każdego kto kupił np. dom czy mieszkanie. Skarbówka interesuje skąd słabo zarabiający wzięli pieniądze na zakup lokum. Przecież takim bank kredytu nie da. A to podatnik ma udowodnić, że jego dochody są legalne. Warto zatem zbierać wszystkie rachunki i faktury choćby sprzed 20 lat !!!!.
    Cytuj
  • StarszyPan 22 mar 2011, 10:40
    Ja pamiętam jak mojemu znajomemu ukradli samochód. Nie miał ubezpieczenia i nie dostał odszkodowania. Odczekał 3 miesiące po czym kupił następny samochód. Ale aby nie wzbudzać podejrzeń - miał lewe dochody - wziął kredyt w innym mieście. Nie wiem jak to zrobił bo szczegółów nie znam. A wiadomo kupowanie na kredyt to nie to samo co wywalenie od razu całej sumy i nikt mu nie zarzuci, że jest bogacz.
    Nauczka taka z tego, że kupił polisę od kradzieży auta.
    Cytuj
1 2 z 2  
Finanse, prawo, ubezpieczenia - dyskusje na forum