Favore.plForumFinanse, prawo, ubezpieczenia

Czy powinno podnieść się wiek emerytalny w Polsce, strona 2

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Czy powinno podnieść się wiek emerytalny w Polsce

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • 230V 3 kwi 2011, 14:16
    Jakiś tam strach jest. Człowiek młody jest i nie chce całe życie pracować. Trudno mi sobie wyobrazić jak to było kiedyś, kiedy nie było systemu emerytalnego. Może młodo się umierało, ale przecież nie wszyscy. I chyba do takich praktyk wracamy.
    Cytuj
  • Veers 3 kwi 2011, 16:01
    No coś ala średniowiecze, albo pracuj albo gin. Dlatego warto oszczędzać choćby niewielkie kwoty.
    Na ZUS bym nie liczył oni już teraz mają 2 biliony długu do spłacenia w 20 lat. A może tego jest więcej.
    Nie zdziwiłbym się, kiedy za 5 lata ZUS ogłosiłby niewypłacalność. No może za 10 lat.
    Cytuj
  • AdamSaM 3 kwi 2011, 18:48
    Ale jest coś takiego jak Fundusz Emerytur Pomostowych, gdzie firma płaci jakąś ekstra składkę za to, że pracownicy pracują w szczególnych warunkach i mogą przechodzić wcześniej na emeryturę. I tak powinno być u wszystkich co korzystają z przywilejów.
    Ja nie mam nic przeciwko temu aby 40 latek przeszedł na emeryturę pod warunkiem, że sobie ją sfinansuje bez udziału moich podatków.
    Cytuj
  • Bob_Budowlaniec 3 kwi 2011, 20:30
    Nie potrafię sobie wyobrazić 70 latka na rusztowaniu. Właściciela firmy budowlanej tak, ale nie robotnika. Trudno oczekiwać aby taka osoba się przekwalifikowala na tłumacza czy księgowego. To jest niewykonalne. I co wtedy na bruk ma trafić albo do przytułku po 40 latach pracy?
    Cytuj
  • Dr_Evil 4 kwi 2011, 0:30
    Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) za początek starości przyjmuje 60 rok życia. Wyróżnia w niej trzy zasadnicze etapy: wiek podeszły między 60 a 75 rokiem życia, wiek starczy od 75 do 90 lat i powyżej 90 roku życia wiek sędziwy.

    Początek starości to 60 lat. Czyli 65 lat powszechny wiek emerytalny jest dobry, tylko to zapis na papierze, bo rzeczywisty wiek przechodzenia na emeryturę to może 59? PO nie musi się martwić o sondaże, choć ludzi wkurza ta kwestia to wiedzą też, że bez podniesienia wieku może zabraknąć na świadczenia. I to ludzi wkurza.
    Cytuj
Finanse, prawo, ubezpieczenia - dyskusje na forum